Ознака: Инцест
Црна хроника 04.08.20 | 20:12

На радовишанецот што ја силуваше баба му ќе му се суди за родосквернавење и обљуба на немоќно лице

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица донесе Наредба за спроведување истражна постапка против лице осомничено за кривични дела „обљуба врз немоќно...

Балкан 19.11.19 | 11:15

Мајката застана во одбрана на сопругот и синот, тврди дека не ја злоставувале 13-годишната ќерка

Случајот на 13-годишната Ј.М. деновиве го бранува регионот. Девојчето од Метковиќ, Србија, минатиот четврток ѝ се помажи на својата класна раководителка дека повеќе од...

Балкан 15.11.19 | 19:23

Мајка и син имале секс, сопругот ги фатил и повикал полиција

Инцест помеѓу мајка и син завршил како случај во Општинскиот суд во Чаковец, Хрватска. Како што пренесува хрватскиот портал „Деница“, 38-годишната мајка и нејзиниот...

Калеидоскоп 02.10.19 | 09:54

Со години ја силувал ќерка си и добил шест деца со неа, злоставувал и едно од нив

Велшанец, чие име не е откриено во медиумите за заштита на неговите жртви, е обвинет за силување на својата ќерка, со која добил шест деца, како и силување и сексуална...

Црна хроника 14.05.19 | 15:33

Мајка повеќе од година дена си го обљубувала синот

Педесетидвегодишен битолчанец вчера о СВР Битола пријавил дека наводно во текот на 2018 година се до март 2019 година, во повеќе наврати, неговата поранешна сопруга извршила...

Балкан 03.02.19 | 11:35

46-годишна жена осомничена за силување на својот малолетен син

Хрватската јавност е шокирана откако по вторпат за половина година една 46-годишна жена е приведена поради сексуално злоставување на својот малолетен син. По распитот...