Ознака: икеа
Свет 16.08.22 | 13:15

Поради заразено шестгодишно дете Кинезите ја затворија „Икеа“ со се купувачите

Хаос избувна во продавница на Икеа во Шангај во саботата, откако клиентите почнаа да бегаат од властите кои се обидоа да ги стават во карантин. Здравствените власти...

Патувања 24.06.22 | 23:38

Нема веќе „гага“ кока кола и фанта во салоните на Икеа

Македонците кои го посетуваат салонот на Икеа во Солун сигурно по пазарувањето застануваа на ручек во ресторанот и на пијачките кои се надалеку познати. Во нив само...

Свет 15.06.22 | 19:26

„Икеа“ ги продава фабриките и го намалува бројот на вработени во Русија и Белорусија

Компанијата „Икеа“ објави дека ќе ги продаде фабриките, ќе ги затвори канцелариите и ќе го намали бројот на вработени во Русија и Белорусија, како резултат на руската...

Калеидоскоп 09.06.22 | 14:42

ИКЕА итно го повлекува овој производ, може да го вратите и без фискална

Шведскиот ланец на продавници за мебел ИКЕА преку соопштение предупреди дека нивниот производ – лонче за еспресо METALLISK од 0,4 литри со сигурносен вентил од нерѓосувачки...

Калеидоскоп 04.01.22 | 11:40

Цените во продавниците на ИКЕА пораснаа за 9 отсто

Најголемиот продавач на мебел на светот „ИКЕА“ соопшти дека цените во нејзините продавници ќе се зголемат за просечни 9 отсто низ светот, со цел да се надоместат значителните...

Калеидоскоп 09.12.21 | 10:20

„Икеа“ ја испрати Ангела Меркел во пензија

Ангела Меркел по 16 години раководство, му ја предаде Сојузната канцеларија на нејзиниот наследник Олаф Шолц. Меѓу другите, и шведската компанија „Икеа“ се прости од...

Калеидоскоп 03.12.21 | 10:53

Поради снежно невреме преспале во „Икеа“

Шест купувачи и 25 вработени во ИКЕА мораа да ја поминат ноќта на кревети и софи во продавницата за мебел поради обилните снежни врнежи во Данска вчеравечер Големите...

Свет 15.06.21 | 17:54

ИКЕА ќе плати казна од милион евра поради шпионирање на вработените

Францускиот суд денеска и наложи на шведската компанија ИКЕА да плати казна од милион евра поради шпионирање на вработените, откако најголемиот светски трговец со...

Свет 15.06.21 | 12:55

ИКЕА во Франција ќе плати казна од милион евра поради шпионирање на вработените

Францускиот суд денеска и наложи на шведската компанија ИКЕА да плати казна од милион евра поради шпионирање на вработените, откако најголемиот светски трговец со...

Македонија 24.01.21 | 12:50

Да не се заборави: Заев ветуваше дека ќе ја донесе и „Икеа“

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук потсети на ветувањата на премиерот Зоран Заев.Едно од нив е дека во Македонија ќе го донесе шведскиот гигант „Икеа“...

Патувања 07.12.20 | 15:41

Престана да се печати: Кога ќе одите во Солун на шопинг во Икеа не барајте каталог

Шведскиот производител на мебел Икеа одлучи да престане да го објавува каталогот по 70 години, едно од најголемите годишни публикации во светот, бидејќи клиентите се...

Свет 31.03.20 | 15:30

ИКЕА ќе произведува медицински маски

Шведската компанија ИКЕА ќе започне производство на заштитна опрема за болнички работници, кои се на најголем удар во борбата против новиот коронавирус. Конкретно...

Балкан 17.01.20 | 09:32

Икеа повторно потсетува: Ако ги имате овие шољи вратете ги, опасни се по здравјето

Компанијата Икеа уште еднаш ги потсети социјалните мрежи дека еден од нивните шољи се опасни по здравјето на потрошувачите. Се работи за шољи во неколку бои со широк...

Калеидоскоп 16.01.20 | 10:20

ИКЕА предупредува: Доколку ја купивте оваа шолја, вратете ја

Шведската компанија за мебел ИКЕА ги повика сите купувачи што ја поседуваат патната шолја од марката Troligtvis со ознаката „Made in India” (произведено во Индија) да престанат...

Калеидоскоп 02.01.20 | 10:17

„Икеа” им исплати по 4.000 евра за празниците на своите вработени

Шведскиот гигант за мебел “Икеа” на своите вработени во Норвешка им исплати неверојатен бонус од по 40.000 норвешки круни (4.000 евра). Сите вработени кои работат најмалку...

Семејство 30.09.19 | 20:20

Предупредување од „Икеа“: Ако го имате овој производ, веднаш вратете го

Шветската компанија за мебел „Икеа“ ги предупреди своите потрошувачи дека доколку купиле од лигавките за бебиња од производот MATVRA, веднаш да престанат да им ги ставаат...

Балкан 14.09.19 | 20:40

Паника во белградската „Икеа“, поради цигара итна евакуација

Во продавницата за мебел на „Икеа“ во Белград денеска настанала паника, кога се уклучил противпожарниот аларм и почнала итна евакуација. Купувачите брзо беа извадени...

Калеидоскоп 20.01.19 | 18:22

Четири психолошки трикови кои „Икеа“ ги користи врз нас

Во Македонија сѐ уште нема продавница на светски популарниот производител на мебел, шведскиот „Икеа“, но ретко кој не слушнал за нив и нивниот „состави сам“ мебел...