Ознака: игор југ
Македонија 19.04.19 | 21:54

Да застанеме на фронтот на демократијата, слободата и правдата, ѝ го должиме тоа на татковината

Време е да покажеме дека никогаш не сопревме, дека ниту едно зло не може да нè исплаши, ниту едно зло не е поголемо од она што ѝ е нанесено на Република Македонија. Да продолжиме...

Македонија 17.04.19 | 18:08

Игор Југ со порака: Татковината повикува на 21 април да означиме почеток на крајот на злото Зоран Заев

Браќа и сестри, со желба за една единствена и вечна Република Македонија, мисла за светла иднина на идните генерации, ве повикувам во битката која претстои на 21 април...

Црна хроника 15.03.19 | 15:17

Горд сум што никогаш не сум ги предал моите две татковини

Игор Југ, обвинет за настаните на 27. април во Собрание, доби казна затвор од времетраење од 12 години. Тој кажа дека нема намера да бега од земјата и да ја остави неговата...

Црна хроника 22.02.19 | 13:25

Југ: Не е точна изјавата на Рускоска дека сакав да го убијам Заев

Обвинетиот Игор Југ, во својата реплика на вчерашната изјава на обвинителката Вилма Рускоска, дадена на крајот од завршните зборови во предметот „27 април”, денеска...

Македонија 29.12.18 | 11:52

Пандов: Ќосето, Југ и Ченто нема да ги cкpшите со ова изживување и ќе мора да ги пуштите, порано или подоцна

Во Македонија дефинитивно има хунта на власт, која на најбезобpазен и дpзок начин го злoупотребува судскиот систем за тоpтуpа на луѓе, напиша на својот фејсбук профил...

Македонија 26.12.18 | 17:56

Чавков и Лазаров им се придружија на Дурловски, Југ и Ченто – ќе бараат правда, а не милост

Од 33 обвинети за настаните од 27 април само петмина не поднесоа барање за амнестија и одлучија да бараат правда пред судот, а не милост. Митко Чавков и полицискиот началник...

Македонија 22.12.18 | 15:37

Тортевски: Се јавувам да го бранам Игор Југ бесплатно!

Адвокатот Александар Тортевски вели дека ако Игор Југ не добие амнестија доброволно се јавува да го брани про боно. Тој е еден од најгласните критичари на новиот Закон...

Црна хроника 20.12.18 | 14:00

Ченто: Нема да барам амнестија, судот нека ми пресуди, а не политичките елити

Почитуван судски совет, лично јас сакам вие, а не политичките елити да не судат. Во завршна фаза сме. Цела македонска јавност, а најмногу вие сакате да се дознае вистината...