Се испокењавме за демек тунелот за бегство од Идризово, сите станавме комичари во обид, го искористивме за мал милион споредби, за партијашки ниски удари…А на никој не ви текна да прашате „Каде се десетте приколки земја која би требало да е исфрлена со копањето на тунелот!?“, прашува Игор Југ.

Во џепови ги прошверцувале тие што одат на викенд и на одмор!?

Иван Исцелител со супер моќи ги префрлил на друга локација!?

По милионити пат не работат како бавча!

Кој црн тунел, кое црно бегство????

Ама ете, пуста желба за лајна јадење го заслепува човекот и не му дава да ја види големата слика, а на лукавиот му проаđа фората!

Додека не замајуваат со “тунелот од Шошенк”, се отвараат нови “тунели” кои никогаш нема да бидат откриени и чие “копање” и “одржување” ние ćе го платиме, а надлежните ćе си припишат поени за “пронајдената” канализациона шахта…

Конечниот епилог :

И ВОЛКОТ СИТ И ОВЦИТЕ НА БРОЈ!!!, пишува тој.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.