Ознака: игор јанушев
Македонија 13.12.19 | 14:54

Јанушев: Менување на изборен модел четири месеци пред избори е доказ зa шарлатанскo водење на државата

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев денеска на пресконфенеција запрашан од новинарите, зошто ВМРО-ДПМНЕ има поднесено над 1000 амандмани за изборниот законик?...

Македонија 13.12.19 | 14:53

Јанушев: Зошто се исплаќаат плати во СЈО ако таму никој не работи и таа институција повеќе и де факто не постои

На денешната прес конференција, Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев одговараше и на новинарски прашања меѓу кои и на барањето да го коментира статусот...

Економија 13.12.19 | 14:39

Јанушев: Зоран Заев и Драги Рашковски се согласија 72 милиони евра пари на граѓаните да се прелеат на сметка на приватна фирма

Игор Јанушев, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа прес конференција на која стана збор за нетранспарнтното склучување договри на Владата во заминување. Владата...

Македонија 12.12.19 | 19:43

Мисајловски за средбата со Стефан Холтхоф Пфортнер: Итните реформи клучни за добивање датум за преговори

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски, меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и генералниот секретар Игор Јанушев оствариле средба со министерот за сојузни,...

Македонија 12.12.19 | 11:03

Јанушев: Тоа што куферот не стигнал до Заев, открива дека бил наменет за него и не значи дека парите не стигнале до него

Владината пропаганда, истата онаа која нè убедуваше преку Шекеринска дека знамето на Аризона било она на Македонија, побрза да ја пренесе информацијата дека „Куферот...

Економија 10.12.19 | 11:19

Јанушев обелоденува нова криминална афера: Те-То во еден ден прогласува стечај и добива отпис на долг од 28 милиони евра

Нова криминална афера на повидок, во 2018 година ТЕ-ТО е прва на листата по остварена добивка со 120 милиони евра, но истата година најпрофитната компанија во државава оди...

Македонија 08.12.19 | 12:30

Јанушев: Ти Заев имаш најмалку право да кажеш дека поради тебе гордо се вее македонското знаме

Зоран Заев се пофали дека тој овозможил Македонското знаме гордо да се вее во НАТО. Колку самобендисана изјава. Кажана лично од главниот фабрикант на лажни вести во...

Македонија 07.12.19 | 12:58

Ќе има и „Рекет 3“, јавноста ќе биде зграната за степенот на забеганост на власта

Нема лага која до сега ја ширеше СДСМ, а да не им се врати како бумеранг, вели Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев додавајќи дека секоја една невистина им...

Македонија 06.12.19 | 19:29

Јанушев: Ни во минатото, ни сега, ниту во иднина нема да го прифатам новото име на земјата

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев запрашан за спорот со името и новото име на земјата во текот на своето гостување во Канал5 телевизија изјави дека никој...

Македонија 05.12.19 | 11:53

СДСМ сами паднаа во стапицата која ја поставија за ВМРО-ДПМНЕ

Нема поголем доказ за површноста и популизмот на СДСМ и Заев од тоа што една недела зборуваа за автентично толкување, за да на крај не го поддржат сопствениот предлог,...

Македонија 04.12.19 | 15:44

Имаме премиер што заговара амнестија и се плаши да му се испита потеклото на имотот

Секој ден се потврдува дека пречка за правдата во Македонија е токму Зоран Заев, тој е човекот кој посакува уште една амнестија за сите криминали и рекети во оваа државата,...

Македонија 30.11.19 | 17:35

Јанушев: После 12 април ќе почнеме работите да ги менуваме од корен

Сето она што гледаме дека се случува во целата држава, се случува и во Делчево. Еден од најголемите проблеми, иселувањето на младите особено последните неколку години...

Македонија 28.11.19 | 22:24

Јанушев: Да не заборавиме чиј пулен беше Рускоска

Да не заборавиме дека она крумпирано обвинителство под спрега на Заев водеше истрага и надвор од памет е дека не знаеле за аферата „Кеш“, треба да ги вратат парите сите,...

Македонија 26.11.19 | 17:58

Јанушев: Никој не се одважи да каже дека „Шверцерите“ го демолирале и стадионот Филип II

Не само МНТ, навивачката група „Шверцери“ го демолираала и градскиот стадион Филип II- открива генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во своето интервју за...

Македонија 24.11.19 | 14:14

Јанушев до Заев: Бидејќи сакаше сѐ да се објави за „Рекет“ да ти ја освежам меморијата- кој му кажа на Боки дека е пријавен и дали ви е познато едно УСБ

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на Фејсбук излезе со коментар на интервуто на премиерот во заминување Зоран Заев за „Радио Слободна Еврпа“ во која...

Македонија 23.11.19 | 14:34

Немојте да му бидете верни во поразот на Заев, зошто ниту тој ќе ви биде верен кога ќе морате да одговарате пред законите

Сите оние кои мислат дека Заев утре ќе ги спаси за криминалите кои ги правеле за вождот на сегашната власт, нека ја имаат на ум сликата со ќулавката бидејќи така изгледа...

Македонија 23.11.19 | 13:25

Сите црни пари собрани од рекети и пактови со подземјето за овие избори нема да ви помогнат

Падот на оваа власт е извесен и очекуван. И тој пораз на оние кои ни носат само порази мора да биде голем и убедлив, за да имаме сила да ги смениме работите, порача преку...

Македонија 23.11.19 | 12:37

Јанушев до СДСМ: Немојте да мислите дека ги заборавивме патриотите кои лежат по затворите, ниту криминалците кои ги пуштивте на слобода

Ве предупредувам – не правете дополнителни штети со хаосот кој го донесовте, вели Генералниот секретар Игор Јанушев во неговото отворено писмо, во кое им се обраќа...

Македонија 23.11.19 | 11:39

Јанушев: Сликата со ќулавката на Катица не е само приказот за правдата денес, туку и сликата за срамот на Заев

Сите оние кои мислат дека Заев утре ќе ги спаси за криминалите кои ги правеле за вождот на сегашната власт, нека ја имаат на ум сликата со ќулавката бидејќи така изгледа...

Македонија 23.11.19 | 10:34

ВМРО-ДПМНЕ ќе победи убедливо, ќе донесеме обнова, тоа ѝ го должиме на Македонија

Почитувани граѓани на Република Македонија, браќа и сестри, Ова писмо го пишувам не за да кажам колку државата е тргната во погрешен правец, тоа веќе на сите им е јасно,...