Ознака: игор јанушев
Македонија 17.08.19 | 14:05

Јанушев: Доаѓа времето кога ќе бидеме горди Македонци кои ќе живеат достоинствен живот

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, на својот Фејсбук профил сподели статус за актуелната состојба во Македонија. –Ни правда, ни мир, само криминал, рекет,...

Македонија 15.08.19 | 13:49

Јанушев: Ни збор за тоа кога и дали Јанева ќе биде викната на сослушување во ЈО

Русковска се врати од одмор, истрагата за аферата „Рекет” ќе продолжела, а ни збор за тоа кога и дали Катица Јанева ќе биде викната на сослушување во ЈО, пишува на „Фејсбук“...

Македонија 14.08.19 | 11:50

Јанушев за изјавата на Заев: Ќе видите дека тој може и „подобро” и „повеќе”

После изјавата на овој кој ми е срам да го наречам премиер, навистина не знам што да напишам! Имало многу „бисери” од Зоран Заев и до сега, само немој да мислите дека...

Македонија 14.08.19 | 11:33

Јанушев: Немој да мислите дека „бисерот“ на Заев за суетниот новинар и педерот се врвот, тој може и „подобро” и „повеќе”!

После изјавата на овој кој ми е срам да го наречам премиер, навистина не знам што да напишам! Имало многу „бисери” од Зоран Заев и до сега, само немој да мислите дека...

Македонија 13.08.19 | 15:00

Јанушев: Како пријателот на Зоран Заев, Боки Тредичи знае кој судија, кога е дежурен, кој нема да се појави

Пријателот на Зоран Заев, Боки Тредичи знае кој судија, кога е дежурен, кој нема да се појави и кој ќе дојде на негово место и што е најважно знае какви одлуки ќе бидат...

Македонија 12.08.19 | 14:31

За два дена истекува притворот на Боки и Кичеец, место истрага се тера одмор

За два дена истекува 30-дневниот притвор, кој судот им го изрече на популарниот Боки Тредичи и неговиот партнер Зоран Милески Кичеец, а Кацарска обвинителството и Зоран...

Македонија 12.08.19 | 12:26

Јанушев: Болниците немаат лекови, а ќе се набавува хеликоптер кој ќе нè чини 72 милиони евра

Последниов период целокупната македонска јавност будно и со огромна огорченост ги следи случувањата за аферата Рекет, гледа, слуша и чита за криминално-рекетарско-политичко-судско-обвинителскиот...

Македонија 10.08.19 | 14:28

Јанушев: Ништо нема да биде во ред се додека главата на криминално-рекетарскиот октопод е на слобода

Ништо нема да биде во ред се додека главата на криминално-рекетарскиот октопод е на слобода и го командува Русковска обвинителството, ова денеска преку прес-конференција...

Македонија 08.08.19 | 15:05

Јанушев: Правда во Македонија нема и нема да има се додека судот и обвинителството работат по нарачка на Заев

На денешната прес конференција Генралниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, истакна дека „Правда во Македонија нема и нема да има се додека судот и обвинителството...

Македонија 05.08.19 | 17:24

Јанушев: Итно проширување на истрагата за случајот „Рекет“ кон СЈО, СДСМ и сите вклучени

Реформи во правосудството со аболициран криминалец нити имало, нити ќе има, порача денеска генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, додавајќи дека не постои...

Македонија 10.07.19 | 13:59

Јанушев побара одговорност од Заев, министрите и советниците за скандалот со издавање државни тајни

Игор Јанушев, генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ денеска побара одговорност од претседателот на Владата Зоран Заев, ни и од министрите и советниците за скандалозното...

Македонија 28.06.19 | 14:24

Јанушев за уапсените функционери: Тие не се криминалци, туку чесни луѓе!

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев излезе со свој став околу полициската акција и апсењето на Дејан Митревски и Димитар Димовски од ВМРО-ДПМНЕ. Зошто...

Македонија 19.06.19 | 11:24

Ниту променето име нема да донесе датум за преговори, за тоа треба реформи и работа

Капитулантскиот Договор од Преспа и промената на името нема да донесат датум за преговори со ЕУ, за тоа треба реформи и работа. Тоа не се случи зошто ја имаме најнеспособната...

Македонија 23.05.19 | 18:17

Пендаровски јавно му се извини на генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ Игор Јанушев

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски јавно се извинува на лицето Игор Јанушев, за изјавата дадена на предизборното соочување на кандидатите за претседател,...

Македонија 06.05.19 | 15:02

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ тежи 380.000 илјади гласа

ВМРО-ДПМНЕ е политичката партија со најголема доверба кај народот, а граѓаните покажаа дека бараат промени, рече генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев на...

Македонија 05.05.19 | 20:26

Јанушев: Неправилностите ескалираа во вториот круг

Можноста да се гласа на фер и демократски и слободни избори е сатисфакција за секој граѓанин, штотуку го остварив своето гласачко право. Апелирам до надлежните, апелирам...

Македонија 05.05.19 | 20:20

Сѐ освен победа на Силјановска ќе фрли огромна дамка на овие избори

Народот се дигна против власта на Заев. Потврдена е новата реалност, народот бара промени. Тргна падот на Заев и неговата власт, а народот победува, истакна генералниот...

Вести 05.05.19 | 17:28

Јанушев: Вашиот глас одлучува, Македонија заслужува

Шефот на изборниот штаб на кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова и генерален секретар на партијата, Игор Јанушев, е задволен што на овие избори ќе биде...

Македонија 22.04.19 | 14:40

Јанушев: ВМРО ДПМНЕ победи во 47 општини, ВМРО ДПМНЕ би освоила 53 пратеници, СДСМ 41

Игор Јанушев, генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ на денешната прес-конференција во партијата соопшти дека во првиот круг на претседателските избори ВМРО ДПМНЕ победила...

Македонија 21.04.19 | 20:45

Радувај се, Македонијо – против народот не се може!

Секретарот на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев во 21 часот на првата прес-конференција објави голема победа на ВМРО-ДПМНЕ и нивниот кандидат Гордана Силјановска Давкова. Правдата...