Ознака: градинка
Балкан 21.01.21 | 21:16

Децата во приватна градинка ги тепаат, ги заклучуваат во шпајз, ги малтретираат: Хорор снимки од изживување

Не стивнува згрозувањето и бесот од објавувањето од снимките од градинката „Замок“ во белградската населба Вождовац на кои се гледа како воспитувачка држи дете на...

Балкан 21.01.21 | 10:02

Градника од пеколот: Воспитувачите ги малтретираат децата кои лежат на под беспомошни

Во Белград постои градинка од пеколот како што е нарекуваат. Се наоѓа на Вождовац и се крена голема врева откако се појавија снимки како воспитувачки малтетираат деца....

Македонија 25.12.20 | 18:49

Во Чаир се гради најголмата градинка во Македонија

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска присуствуваше на започнувањето со градба на новиот објект „Бамби“ при детската градинка „Фидани“,...

Македонија 12.12.20 | 18:15

Градоначалник ја преименувал градинката според неговата приватна фирма „Срцко“

Политичкапартија обвинува дека градоначалникот на една општина во источна Македонија ја премименувал детската градинка „Рахилка Гонева” во „СРЦКО”. „Името го добива...

Здравје 03.12.20 | 14:13

Негувателка во градинка во Кавадарци позитивна на коронавирус однесе во изолација 13 деца и две вработени

Негувателка во градинка во Кавадарци е позитивна на Ковид-19. Во изолација се 13 деца, една негувателка и една воспитувачка, за МИА потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист...

Македонија 28.11.20 | 12:38

Позитивна воспитувачка во изолација испрати 10 деца и 2 колешки од градинка во Кочани

Десет деца и две воспитувачки во објектот „Цветови“ на детската градинка „Павлина Велјанова“ од Кочани се во домашна изолација. Причина за тоа е позитивниот тест...

Македонија 25.11.20 | 15:37

Двајца починати во Кавадарци, две позитивни негувателки во градинка испратија 22 деца во изолација

Две негувателки вработени во различни објекти од градинка во Кавадарци се позитивни на корона вирус во Кавадарци, поради што во изолација се  22 деца и четворица вработени. ...

Македонија 23.11.20 | 15:24

Дете во градинка во Неготино позитивно на Ковид-19, почина 73-годишен пациент од Кавадарци

Дете од градинка во Неготино е позитивно на Kовид-19, a во изолација се 13 деца и двајца вработени – воспитувач и негувател. Како што потврдува за МИА, д-р Ристе Јовановски,...

Скопје 18.11.20 | 12:47

Дечињата од „Детелинка“ повеќе од две недели седат без парно

Неспособноста на Александар Наумоски и СДСМ ги погодува најранливите категории во општина Ѓорче Петров, вели Данијел Апостолоски, советник во Советот на Ѓорче Петров...

Македонија 16.11.20 | 10:26

Две воспитувачки и едно дете заразени во градинка во Делчево: Во изолација 35 деца од градинката

Откако кај две воспитувачки и едно од децата во градинката „Весели цветови” е утврдено присуство на вирусот Ковид-19, 35 деца од Делчево кои посетуваат градинка, заминуваат...

Здравје 16.11.20 | 08:50

Позитивни на Ковид-19 дете и две воспитувачки од делчевската градинка

Триесет и пет дечиња од Делчево кои посетуваат градинка, заминуваат во изолација, откако кај две воспитувачки и едно од децата во градинката „Весели Цветови“ е утврдено...

Македонија 27.10.20 | 15:22

Расте бројот на заразените со коронавирус во скопските градинки

Денеска во Скопје се забележани нови позитивни случаи на Ковид 19 во градинките Росица во Ѓорче Петров, во објектот Кокиче, во градинката Буба Мара, Лавче, во Аеродром...

Балкан 17.10.20 | 09:20

Едногодишно девојче починало во приватна градинка во Земун, откриени низа неправилности

Едногодишно девојче вчера ненадејно починало во приватна градинка во Земун, Србија. Просветните инспектори денеска во вонредна инспекција во градинката „Ивин возич“...

Македонија 16.10.20 | 17:37

Изолацијата заврши: Дечињата од штипската градинка „Астибо“ се вратија во објектот

Групата од 12 деца која беше во изолација денеска се врати во централниот објект на градинката „Астибо“ во Штип. Директорката на градинката „Астибо“, Билјана Трајчевска...

Македонија 15.10.20 | 11:09

Нови случаи на заболени во градинка, изолирани тројца вработени во „Весели цветови“ во Делчево

Тројца вработени во детската градинка „Весели цветови“ во Делчево се изолирани, откако кај дел од персоналот е регистрирано присуство на вирусот Ковид-19. Како што...

Македонија 13.10.20 | 15:24

Ученик од вторo одделение и директорка на штипска градинка во изолација

Ученик во основното училиште „Славејко Арсов“ во Штип од утринава е ставено во изолација, откако тестотот на еден од неговите родители покажал се покажал позитивен. Ученикот...

Македонија 12.10.20 | 18:09

Петгодишно дете од градинката „Астибо“ во Штип е позитивно на ковид-19

Петгодишно дете од централниот објект на штипската градинка „Астибо” е прв позитивен случај на коронавирусот меѓу згрижените деца во градот под Исар. Пред шест дена...

Скопје 09.10.20 | 23:18

Во градинка во Чаир две воспитувачки се позитивни на ковид-19, а четири деца се во самоизолација

Две воспитувачки во детската градинка Петар Пан во општина Чаир се позитивни на коронавирусот , а 4 деца се во самоизолација. Како што објави ТВ 24, уште една воспитувачка...

Здравје 06.10.20 | 18:07

Во Штип 24 деца во изолација, воспитувачка и негувателка од две градинки позитивни на ковид-19

Во штипските градинки „Астибо” и „Вера Циривири-Трена” воспитувачка и негувателка се позитивни на коронавирусот. Од двете градинки по 12 деца веднаш биле ставени...

Македонија 30.09.20 | 13:00

Дете од градинка во Свети Николе заразено со ковид-19

Дете што посетувало градинка во Свети Николе е позитивно на ковид – 19, објави телевизија 24 Вести. Според градоначалникот на Свети Николе, Сашо Велковски, останатите...