Ознака: градежни работници
Скопје 24.06.21 | 13:17

Не само што се гради дивјачки, туку и дивјачки на 40+ се експлоатираат работници позади „Рамстор“

Не само што се гради дивјачки, него и дивјачки на 40+ температури се ескплоатираат работници, предупредува акривистот Ивор Мицковски, споделувајќи фотографија од градежните...

Вести 08.06.21 | 15:32

Тројца Словенции за осум години измамиле 432 градежни работници, има и Македонци

Тројца словенечки државјани за осум години измамиле 432 претежно странски градежни работници, меѓу кои има и Македонци. На крајот на мај, криминалистичката полиција...

Економија 04.08.20 | 12:49

Синдикатот на градежни работници денеска ќе протестира против поскапувањето на струјата

Независниот синдикат на градежни работници, инженери и трговци во градежништвото (НСГРИТГ) денеска најави дека ќе организира мирен протест поради одлуката за зголемување...

Црна хроника 30.10.19 | 15:52

Двајца од работниците на Ургентен со тешки повреди, се испитува несреќата во Куманово

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Куманово заедно со екипи од крим-техника при Министерството за внатрешни работи и вешти лица вршат увид на локација...

Црна хроника 30.10.19 | 12:16

Несреќа во Куманово, повредени 10 градежни работници

Десет работници се повредени при изведување на градежни активности на локација на улиците „Васко Карангелевски“ и „АВНОЈ“ во Куманово, информираат денеска од Општата...