Ознака: ГП „Табановце“
Сервиси 21.07.22 | 19:10

Гужви на Табановце и за влез и за излез

На граничниот премин Табановце попладнево за влез и излез од земјата се чека околу еден час, соопшти Авто мото сојузот на Македонија. На останатите гранични премини,...

Сервиси 20.07.22 | 08:34

На Табановце за влез во земјава се чека до еден час, а на Богородица до половина час

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини...

Сервиси 18.07.22 | 08:40

На ГП Богородица и Табановце се чека околу еден час

Поради зголемена феквенција на возила, на ГП Богородица за излез се чека околу еден час, а на ГП Табановце за влез се чека околу еден час. На останатите гранични премини,...

Сервиси 13.07.22 | 12:27

На Табановце се чека и по еден час

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Поради зголемена фреквенција на возила, на ГП Табановце за влез во земјава времето...

Сервиси 13.07.22 | 08:16

За влез во Македонија на Табановце се чека еден час

Околу еден час се чека за влез во земјава на граничниот премин Табановце. Причината, како што информира Авто мото сојузот на Македонија, е зголемената фреквенција на...

Сервиси 10.07.22 | 12:52

Гужви на Табановце за влез во Македонија

На граничниот премин Табановце за влез во земјава се чека околу 45 минути, а на Богородица за излез од државата половина час. На останатите премини, од македонска страна,...

Сервиси 09.07.22 | 20:14

На „Табановце“ може да заглавите и еден час

На граничниот премин Табановце за влез во земјава се чека околу 40 минути, а на Богородица за излез од државата половина час. На останатите премини, од македонска страна,...

Сервиси 04.07.22 | 18:16

Гужви на Табановце и на Богородица

Зголемен е интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија. Како што соопштија од АМСМ, поради...

Македонија 10.06.22 | 13:31

Граничниот премин Табановце без струја, туристите на пат кон Грција заглавени

Koлони возила со часови чекаат да влезат во Македонија. Но, тоа денеска е отежнато бидејќи на граничниот премин  Табановце нема струја па преминот за влез во Македонија...

Македонија 19.03.22 | 10:59

На Табановце поставена првата табла за Зелена лента за Отворен Балкан

На граничниот премин „Табановце“, на влез во Македонија, Царинската управа  ја постави првата табла за Зелена лента за Отворен Балкан што, како што информира денеска...

Сервиси 08.01.22 | 19:12

На преминот Табановце за излез од државата се чека по еден час

Поради зголемена фреквенција на возила на граничниот премин Табановце, времето на чекање за излез од државата е околу еден час, информираат од АМСМ. На останатите гранични...

Црна хроника 01.12.21 | 15:00

Пуштил во земјата лице без ПЦР тест или сертификат: Кривична пријава и дисциплинска за полицаец на „Табановце“

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди поднесе кривична пријава до Специјализирано одделение за гонење на кривични дела...

Сервиси 04.09.21 | 19:26

На Табановце за излез од државата се чека од час до час и половина

На граничниот премин Табановце за излез од државата има задржување од 60 до 90 минути. На останатите гранични премини од македонска страна, нема подолги задржувања за...

Сервиси 22.08.21 | 10:48

Викенд гужви на граница – еден час чекање за излез на Табановце

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На Граничниот премин Табановце, времето на чекање за излез од државата е околу 45 до...

Сервиси 20.08.21 | 18:27

Гужви на „Табановце“, се чека и по еден час

Поради зголемена фреквенција на возила на ГП Табановце, времето на чекање за излез од државата е околу еден час. На останатите гранични премини, од македонска страна,...

Сервиси 17.08.21 | 18:44

Околку еден час се чека на „Табановце“, 15-тина минути на „Богородица“

На граничниот премин Богородица за излез од државата времето на чекање е до 15 минути, додека на Табановце за излез се чека околу еден час. На останатите граничните премини,...

Сервиси 08.08.21 | 08:10

На Табановце се чека по околу 30 минути за влез и излез во државава

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози со умерен интензитет на патните правци надвор од градските средини. Поради зголемена фреквенција...

Сервиси 07.08.21 | 08:41

На Табановце за влез и излез се чека 30-тина минути

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози со умерен интензитет на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничниот премиен...

Сервиси 06.08.21 | 07:58

На ГП „Табановце“ за влез и за излез од државата се чека половина час

На Граничниот премин „Табановце“ поради зголемена фреквенција на возила, времето на чекање за влез и излез од државата е околу 30 минути. На останатите гранични премини...

Македонија 10.07.21 | 16:30

Србите се жалат: На „Табановце“ има граничар кој не ги дава картичките за бесплатна патарина

Судејќи по информацијата што ја споделува Србинка на отворената српска Фејсбук група Грча инфо, за да се добие картичка за патарини треба да се налета на вистинскиот...