Ознака: ГП „Деве Баир“
Македонија 03.04.21 | 16:02

Ковачки до Спасовски: До каде се кривичните пријави за Заев и Тасевски?

, а се уште немате постапка ниту проти директорот на БЈБ кој пукаше во Собрание на 27ми април кон народот Поразителните резултати не дојдоа преку ноќ, тие се резултат...

Црна хроника 30.03.21 | 09:10

Поминал на Деве Баир, го фатиле на Ѓуешево – Шверцувал дрога во Бугарија, казната 100.000 евра и 10 години затвор

Македонец е приведен синоќа во Бугарија при обид да прошверцува 4,7 килограми марихуана на граничниот премин Ѓуешево, соопшти бугарската полиција. Возачот навел дека...

Балкан 28.03.21 | 19:46

Захариева бесна за „инцидентот на Деве Баир“: Македонија ги преминува сите граници

Дејствијата на Македонија се недопуштени, смета шефицата на бугарската дипломатија, Екатерина захариева. Во емисијата на Нова.бг рече дека се уште ја чекаат...

Црна хроника 18.01.21 | 22:19

Судир на две патнички возила кај Длабочица го прекина сообраќајот кон бугарската граница

Две патнички возила се судрија вечерва во атарот на селото Длабочица, Кривопаланечко, поради што сообраќајот на патот Куманово – Крива Паланка- Деве Баир е целосно...

Македонија 28.07.20 | 15:11

Околу 160 патници заминале кон Бугарија утрово

Се враќа фреквенцијата на патници на граничниот премин со соседна Република Бугарија, Деве Баир, кај Крива Паланка. Од полноќ преку Деве Баир во државата влегле 140 патници,...

Црна хроника 24.03.20 | 13:52

40 лица од бугарска граница пренесени во карантин

На граничниот премин Деве Баир кај Крива Паланка во изминатото деноноќие во државата влегле четириесет лица кои се однесени во државен карантин, информираат од Полициската...

Црна хроника 07.11.19 | 10:42

Данец приведен на „Деве Баир“

На Граничниот премин „Деве Баир“ поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување на исправа“, вчера во 18:10 часот од слобода бил лишен Ј.А.Л.(22)...

Црна хроника 15.12.18 | 13:12

Апсење на „Деве Баир“

На граничниот премин „Деве Баир“ бил приведен Бугар со фалц документи. Од МВР информираат дека вчера во 17,50 часот од полициски службеници од Граничен премин ,,Деве Баир”...