Ознака: Горан Мисовски
Македонија 28.06.22 | 11:19

НСДП кажа НЕ за „францускиот предлог“: Не прифаќаме историските прашања да влезат во преговарачката рамка

Од НСДП напоменуваат дека спорот со Република Бугарија може да се реши ако се почитуваат Договорот за пријателство, добрососедство, и соработка помеѓу Република Македонија...

Македонија 04.06.22 | 21:47

Горан Мисовски е избран за нов претседател на НСДП

На Петтиот Конгрес на НСДП кој се одржа денеска за нов претседател е избран Горан Мисовски. На конгресот присуствуваа 426 делегати од вкупно 493. Од 314 делегати кои гласаа,...

Македонија 26.05.22 | 14:36

Горан Мисовски не сака внатрепартиски натпревар, сака само тој да биде претседател на НСДП, вели Петковски

Тито Петковски, во интервју за „Утрински брифинг“, изјави дека на самиот старт, со отворањето на постапката за избор на нови раководства, групата од десет членови на...

Македонија 20.05.22 | 15:15

Мисовски смета дека Џафери е подобар и од Тито

Потпретседателот на Собранието, Горан Мисовски од НСДП, за аудио снимката од која се слуша како собранискиот спикер Талат Џафери вика, пцуе и ги навредува собраниските...

Македонија 15.05.22 | 09:51

По Тито, Горан: Мисовски единствен кандидат за наследник на Петковски во НСДП

Централниот одбор на НСДП денеска на Петтиот конгрес на партијата за единствен кандидат за претседател го утврди Горан Мисовски. Предлогот беше утврден со мнозинство...

Македонија 14.05.22 | 18:33

Горан Мисовски единствен кандидат за претседател на НСДП

Централниот одбор на НСДП за единствен кандидат за претседател на НСДП на Петтиот конгрес на партијата го утврди Горан Мисовски, се вели во партиското соопштение испратено...

Македонија 12.05.22 | 15:02

Петковски: Изборот на Мисовски е надвор од Статутот, за лидер на НСДП има 10 кандидати

Одлуката на Одборот за подготовка на петтиот конгрес на Новата социјалдемократска партија (НСДП) на вчерашната седница од која до медиумите беше испратена информација...

Македонија 04.02.21 | 10:55

Заев и Пендаровски „заборавија“ на роденденот на Гоце Делчев, го пратија Мисовски да положи цвеќе

Денеска се одбележуваат 149 години од раѓањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев. И наместо како што е редот неговото вечно почивалиште да биде посетено од државниот...

Македонија 26.11.20 | 12:38

Горан Мисовски и Фадил Зендели предложени за потпретседатели на Собранието

На собраниската седница се очекува избор на двајца потпретседатели на Собранието на предлог на владејачкото мнозинство. Предлозите, според информациите од Собранието,...

Македонија 26.11.20 | 11:44

Горан Мисовски и Фадил Зендели предложени за потпретседатели на Собранието

На денешната 22. седница се очекува избор на двајца потпретседатели на Собранието на предлог на владејачкото мнозинство. Предлозите, според информациите од Собранието,...

Македонија 29.08.20 | 19:52

Мисовски: Мало сутра дека оваа влада ќе падне веднаш

Пратеникот од НСДП, Горан Мисовски, во третото продолжение на седницата за избор на влада, на крајот од своето излагање од говорницата на српски јазик порача дека новата...

Македонија 02.08.20 | 15:07

Мисовски: Илинден е концептот кој обединува и гарантира заедничка и просперитетна иднина

Потпретседателот на Собранието Горан Мисовски денеска од Мечкин Камен во Крушево во негово и во име на Собранието го честиташе националниот празник Денот на Републиката...

Македонија 01.08.20 | 12:01

Потпретседателот на Собранието, Мисовски ќе ја предводи делегацијата на Мечкин камен

Делегацијата на Собранието по повод одбележувањето на националниот празник 2 Август – Денот на Републиката, на Мечкин камен во Крушево, ќе ја предводи потпретседателот...

Македонија 22.02.19 | 12:42

Мисовски: Груевски сите ве пушти низ вода

На денешната седница на Комисијата за деловнички и мандатно-имунитетни прашања во Собранието, на која се одлучува за одземање на пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски,...