Ознака: Ѓорѓија Сајкоски
Македонија 22.06.24 | 15:04

Сајкоски: Програмата на Владата 2024-2028 е реална и остварлива, Македонија конечно ќе зачекори напред

„Имаме неповторлива шанса да покажеме што можеме да направиме за Македонија, да покажеме дека државата не се сака само со зборови, туку со дела, добри дела кои траат...

Македонија 28.04.24 | 22:11

Сајкоски со порака до сите граѓани: Приклучете се на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата Твоја Македонија за Македонија да биде подобро место за живеење

Ќе направиме повеќе за инфраструктурата, ќе го направиме патот Градско – Прилеп, за Битола повторно ќе има инвестиции. ВМРО-ДПМНЕ ќе направи рамен терен за сите за да...

Економија 28.04.24 | 20:32

Сајкоски: Патот Кичево- Демир Хисар- Битола ќе го завршиме, а општина Демир Хисар ќе добие средства од предвидените 250 милиони евра за општините за да може да се развива

Денес ни е потребно единство за да можеме да испорачаме резултати. Денес ни е потребно единство за да може да донесеме развој, единство на сите граѓани за да може да донесеме...

Македонија 25.04.24 | 20:05

Сајкоски: Да се обединиме за заедничка Македонија

Ѓорѓија Сајкоски, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 5 на денешниот митинг во рамките на претседателската и парламентaрната кампања во Струга потенцираше...

Македонија 22.04.24 | 22:03

Сајкоски: Македонско национално единство на граѓаните на Македонија, за да донесеме голема победа

Сакаме македонско национално единство на граѓаните на Македонија за да донесеме голема победа која ќе значи да можеме да водиме влада која ќе може да испорача она што...

Македонија 21.04.24 | 11:45

УМС на ВМРО ДПМНЕ ги претстави проектите од платформата 1198

УМС на ВМРО ДПМНЕ Битола синоќа ги претстави проектите од „Платформа 1198“, а во обраќањето на носителот на листата во петтата изборна едница Ѓорѓија Сајковски рече...

Македонија 20.04.24 | 13:27

Сајкоски: Во програмата „Платформа 1198“ за Битола е предвидено изградба на обиколница што ќе ја поврзува со Грција

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ5, Ѓорѓија Сајкоски, порача дека Битола и битолчани ќе бидат во фокусот на идната влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ. За...

Македонија 16.04.24 | 15:22

Сајкоски: Охрид мора да биде препознатлив како сесловенски, духовен, цивилизациски центар

Охрид мора да биде препознатлив како сесловенски, духовен, цивилизациски центар. Треба да биде културна сцена и туристички простор 365 дена во годината. Значајно место...

Македонија 14.04.24 | 13:54

Сајкоски: Расте поддршката за Силјановска Давкова

Поддршка за нашиот кандидат Гордана Силјановска Давкова од ден на ден расте. Се по голем број на граѓани ни приоѓаат и не поддржуваат, даваат силна поддршка. Победата...

Македонија 11.04.24 | 18:09

Сајкоски: На 24 април сите заеднички да излеземе што помасовно и да ја поддржиме Силјановска Давкова

Изминатите 7 години видовме корупција, криминал, се она што треба да биде спротивно од она што треба да го работи една влада. Затоа ве повикувам да се обединиме во борба...

Македонија 08.04.24 | 16:53

Сајкоски: Со инвестиција од над 6 милиони денари реализиран проектот на ВМРО-ДПМНЕ, патека која Долно Оризари го поврзува со Битола

Поврзувањето на руралните и урбаните средини е многу важно за сите граѓани на една општина. Патеката која води кон Долно Оризари е проект кој граѓаните многу години...

Македонија 04.04.24 | 19:47

Сајкоски: Пендаровски овие пет години беше статист во процесите на оваа лоша власт

„Денес ќе го имаме еден од најголемите собири кој што се случил во Македонија последниве години. Собир кој што ќе биде вовед на паѓањето на една лоша власт. Власт која...

Македонија 22.03.24 | 14:11

Носител во петтата изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде Ѓорѓија Сајкоски

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на денешната прес-конференција одговарајќи на новинарско прашање го потврди Ѓорѓија Сајкоски за носител на ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 21.03.24 | 14:29

Сајкоски: Владата на СДС и ДУИ дозволи огромна инфлација која ги изеде платите и пензиите

Во моментов или на овие претстојни избори граѓаните ќе кажат кој за што е виновен и тие ќе го дадат мандатот на оние на кои можат да ги решаваат проблемите, рече Ѓорѓија...

Македонија 18.02.24 | 14:39

Сајкоски: Владата на СДСМ и ДУИ направи огромни штети во инфраструктурата

На денешната трибина во организација на ВМРО-ДПМНЕ во Кичево „Инфраструктурна платформа за иднина“ на тема „Концепт за инвестиции во инфраструктурата“ свое обраќање...

Македонија 07.12.23 | 19:44

Сајкоски: Изборите се лесни кога се има тим кој е силно мотивиран!

Изборите се лесни кога се има тим кој е силно мотивиран!, вели генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓија Сајкоски. Заедно со организационите секретари сме и повеќе...

Македонија 11.10.23 | 14:14

Сајкоски: Историјата на Македонија не може да биде предмет на договор на некоја комисија

Ова е значаен датум, бидејќи на 11 октомври 1941 година партизанскиот одред од 16 луѓе во Прилеп ја нападна полициската станица, го нападна затворот, ги нападна и ги прекина...

Македонија 20.07.23 | 15:47

Сајкоски во посета на Македонците во Албанија: Разговаравме за положбата и правата на Македонците, за националната посебност и поголема прекугранична соработка

Денес остваривме средба со Македонците во Мала Преспа, Пустец. На средбата разговаравме за положбата и правата на Македонците во Република Албанија, за негувањето и...

Македонија 17.06.23 | 21:24

Сајкоски: ВМРО-ДПМНЕ во изминатите 33 години е разумот на државата бидејќи е заштитникот на македонските национални и државни интереси

Кога зборуваме за ВМРО-ДПМНЕ ние зборуваме за историја, традиција, посебност и ние го оцртуваме континуитетот на нашата борба и нашиот континуитет кој потекнува од...

Македонија 13.05.23 | 16:15

Сајкоски: Владата не гради автопат до Кичево, туку до Зајас

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓија Сајкоски во рамките на активноста за посета на населени места и средби со граѓани, денеска беше во Општина Маврово и Ростуше...