Ознака: гаража
Црна хроника 12.04.20 | 16:50

МВР: Соседот го испрскал прилепчанецот со течност по што избил пожар

На 11.04.2020 во 17.00 часот во Полициска станица Прилеп било пријавено дека во гаража на ул.„Никола Карев“ во Прилеп бил пронајден починат М.К.(66) од Прилеп. Полициски службеници...

Црна хроника 11.04.20 | 21:07

Самиот се полеал со бензин или друг го сторил тоа: Ова е гаражата во која гореше човек во Прилеп

Гаражата во склопот на семејната куќа сведочи за трагедијата која денеска се случи во Прилеп. Според информациите на „Маркукуле“ од очевидци кои го виделе целиот настан,...

Здравје 30.03.20 | 09:33

Доктор стана бездомник, се пресели во шатор во гаража за да не го зарази семејството

Докторот од Калифорнија Тими Ченг кој лекува пациенти со коронавирус, по смената е самоизолиран. Тој решил да живее во шатор за да го заштити своето семејство од потенцијална...

Скопје 09.10.19 | 18:28

„Ќе останеме народ запаметен како народ што се самоибриша од картата на народите“

Денеска жителите на Скопје беа сведоци како се отстранува името на катната гаража „Македонска Фаланга“. Несекојдневната глетка ги разгневи граѓаните, па на социјалните...

Калеидоскоп 04.05.19 | 22:52

Му се смееле кога одлучил да живее во гаража, кога го виделе неговиот нов дом почнале да му завидуваат

Сè поголем број луѓе прифаќаат минималистички стил на живот и се одлучуваат да живеат во што помали домови користејќи само најпотребни работи. Овој тренд со голема...