Ознака: Г-20
Свет 08.04.21 | 09:36

Г20: Светската економија покажува знаци на закрепнување

Се подобрува глобалната економска состојба, но тоа се одвива многу бавно, пред се, поради неизвесноста и големиот јаз меѓу економиите на различните земји, напишаа министрите...

Свет 22.11.20 | 09:58

Лидерите на Г20 ветија дека вакцината против коронавирус ќе биде достапна за сите

Лидерите на Групата 20 индустриски најразвиени земји ќе се обврзат дека ќе платат за фер дистрибуција на вакцини против коронавирус, лекови и тестови во целиот свет,...

Економија 22.07.20 | 10:54

Арсовска: Да се олесни пристапот до финансии и да се поддржат најзагрозените сектори

Имплементирање мултирателарен систем за олеснување на трговијата и на инвестициите, воспоставување контролиран раст на е-трговијата преку посебни договори со особено...

Свет 01.07.19 | 12:52

Белата кригла го спаси Путин од труење?

Рускиот претседател Владимир Путин кренал бела кригла наздравувајќи со американскиот колега Доналд Трамп и со светските лидери за време на вечера на самитот на Г-20...