Ознака: Фернандо Алонсо
Останати спортови 28.08.22 | 16:02

Се судрија Хамилтон и Алонсо

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон се судри со возачот на Алпин, Фернандо Алонсо на стартот на трката од Формулча 1 шампионатот што се вози за Големата награда на Белгија. Двајцата...

Останати спортови 25.11.21 | 15:18

Aлонсо: Не е важно дали имате 19 или 43 години, треба да одржите многу јасен пристап кон трките

Возачот на Алпин, Фернандо Алонсо одговори на прашањето што мисли за можноста да ја освои третата титула во Формула 1. – Секако дека такво нешто ќе ми значи многу. Но,...

Останати спортови 15.02.21 | 21:00

Алонсо подготвен за стартот на сезоната

Двократниот светски првак во Формула 1, Фернандо Алонсо, е пуштен на домашно лекување по операцијата на вилицата, соопшти неговиот тим Алпин. На шпанскиот возач во Формула...

Останати спортови 11.02.21 | 23:37

Автомобил го удри поранешниот шампион во Ф1 Алонсо додека возел велосипед

Поранешниот првак во Формула 1, Фернандо Алонсо денеска итно бил примен во болница во Швајцарија, откако бил удрен од автомобил додека возел со својот велосипед. Неговиот...