Ознака: европски фондови
Македонија 24.12.20 | 09:17

Македонија загубила 130 милиони евра од ЕУ фондовите

Бугарската министерка за надворешни работи Екатерина Захариева во интервју за германскиот весник ВЕЛТ пред десетина дена открива шокантни информации според кои Македонските...

Македонија 06.10.19 | 14:45

Бујар Османи пак глуми инспектор, сега е во контрола на ИПА фондовите

Вицепремиерот Бујар Османи на својот профил на Фејсбук објави видео од кое се гледа дека повторно е во инcпeкција. Вицепремиерот напиша: ИПА мониторинг и потсети дека...

Македонија 04.10.19 | 14:43

Сo милиони евра од европските фондови Лидија Димова поткупувала невладини и луѓе од судството?

ВМРО-ДПМНЕ ја објави аферата која во вторникот ја најави потпретседателот Александар Николоски. Стефан Андоновски нагласи дека има сериозни сомненија дека милиони...

Македонија 03.09.19 | 11:29

Корупциска афера: Министер и владин советник „местеле“ ЕУ фондови

Актуелен министер и еден советник на премиерот Заев се дел од најновата корупциска афера која ја најави лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски. Доказите наскоро...

Македонија 01.09.19 | 20:43

Доказите наскоро пред јавноста: Владини и функционери на СДСМ до гуша во финансиски криминал со европските фондови

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната прес–конференција најави нов скандал во кој е вмешана владата на Зоран Заев. Mицкоски ги потврди информациите...

Свет 23.08.19 | 12:09

ЕУ создава фонд на иднината од 100 милијарди евра

Европската унија создава фонд од 100 милијарди евра за инвестиции во стратешки области, во кои заедницата заостанува зад своите глобални конкуренти, пишува британскиот...