Ознака: естрада
Естрада 02.04.21 | 12:03

Пола естрада дел од истрага за милионски измами со обложување, велат: Луѓето сами си се виновни што веруваат

Откако во полициската акција „Вектор“ во Република Српска уапсени се девет лица за кои постои сомнение дека преку лажни профили на социјалните измамиле стотици лица,...

Музика 10.06.20 | 21:24

Владата ќе ги помага естрадните уметници, кој ќе добие пари ќе одлучува комисија

На денешната 64-та седница на Владата донесена е Уредба со законска сила за финансиска поддршка на естрадните уметници за време на вонредна состојба, за уредување на...

Естрада 26.05.20 | 21:42

Панчо ДНК до власта: Зашто никој не зборува за ова?

СТОП за дискриминацијата на евент индустријата, порача Владимир Блажев – Панчо, со отворено писмо до власта и нивното менаџирање на последиците од корона-кризата. Ви...

Естрада 26.04.20 | 20:13

Неда Украден побара помош за музичарите: Сите имаме семејства што ги издржуваме од оваа работа

Популарната пејачка Неда Украден (69) поради коронавирусот и грижата за сопственото здравје и здравјето на своите најблиски, одвоена е од семејството и во моментов живее...

Естрада 25.04.20 | 10:00

Хрватски и српски пејачи побараа пари од државата, Аца Лукас жесток: Срамота е да барате, продајте си ги вилите, мерцедесите…

Пандемијата го загрози животот на сите, па и на пејачите. Целата балканска естрада, па и јавноста е на нозе- дали треба да им се дадат пари, поради пропаднатите тезги и...

Живот 27.03.20 | 10:26

„Седи дома и исклучи ги светилките“: „Некст тајм“, ДНК, Антонија Гиговска… ја поддржаа акцијата

Во својата мисија, Часот на планетата Земја секогаш ја потенцирала моќта на луѓето, и затоа здравјето и благосостојбата на нашите поддржувачи секогаш биле на првото...

Музика 17.02.20 | 10:05

Домашната естрада се обедини: Под мотото „Заедно сме посилни“ ќе пејат на целовечерен фестивал „Мозаик 2020“

Под мотото „Заедно сме посилни“, домашната естрада се обединува на заедничкиот целовечерен фестивал „Мозаик 2020“. На 28-ми февруари во СЦ „Борис Трајковски“, посетителите...

Естрада 15.01.20 | 18:39

Се огласи вдовицата на Шабан: Турчинот што го усмрти мојот сопруг…

Гордана Шаулиќ верува во правдата и во судот во Германија. Вдовицата на Шабан Шаулиќ, Гордана (62), се огласи по повод гласините дека Турчинот што е виновен за сообраќајната...

Естрада 11.01.20 | 10:48

Не е Аркан, овој човек е заслужен за кариерата на Цеца

Светлана Цеца Ражнатовиќ од почетокот на кариерата до денес многу го менуваше својот изглед. Имено, на естрадата веќе 28 години изгледа се поубаво. Цеца Ражнатовиќ имала...

Македонија 23.08.19 | 18:17

Комедијанти и естрадни уметници дел од првата гарнитура во СДСМ

Владејачката СДСМ на големо го тера трендот на највисоки политички функции да поставува луѓе кои се комедијанти и естрадни уметници. Јавноста е целосно збунета и се...

Музика 24.06.19 | 14:35

„Теби се предајем“-Малиша има нова песна и спот

МАЛИША, (Елеонора Мустафовска), е започнува соло кариера. Новата песна е насловена „Теби се предајем“, автор е Јован Јованов и Иван Јованов. Таа од сега ќе настапува...

Естрада 01.03.19 | 14:05

Најголемите скандали на македонската естрада

Расправии, клевети, тужби, местенки, тепачки…Екипата на „Ексклузив“ направи листа на најголемите скандали на македонската естрада, кои беа главна тема на насловните...

Сцена 26.02.19 | 10:31

Данок и за пејачите -19 лица фатени дека настапуваат „на црно“

Естрадните српски ѕвезди кои со години заработуваат огромна сума на пари, како од настапи така и од концерти, во ресторани и клубови,а при тоа не плаќаат никаков данок,...

Македонија 22.01.19 | 15:56

Естрадата се разбуди: ПРОТЕСТ против канцерогеното општество

Македонската естрада повика на масовен протест пред Собранието на Република Македонија. Тамара повика на масовен протест Да не дозволиме да не навикнат на „живот”...

Естрада 24.12.18 | 10:14

Мачка се раслече, Тамара се распеа: Естрадата на мекици за Дарен

Тамара Тодевска ги собра семејството и пријателите на мекици за раѓањето на синот Дарен. Катарина Ивановска, Лила, Сергеј, Миа, Столе Стоилов беа само дел од познатите...

Естрада 17.12.18 | 13:58

Еве што значи прекарот Брена и зошто таа не го сака

Фахрета Јахиќ станала Брена многу пред да стане позната како пејачка. Како што открива таа, прекарот Брена го добила уште во средно, во 1975 година – и тоа на теренот за...