Ознака: Емилија Александрова
Македонија 13.02.20 | 20:28

Оштетен автомобилот на пратеничката Александрова

Оштетен автомобилот на пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Емилија Александрова. Информацијата за ТВ21 ја потврди и пратеничката и додаде дека случајот е пријавен во МВР.  

Економија 26.12.19 | 09:15

Ќерката на пратеничката Александрова зема плата од Фонд за иновации, а мајка ѝ тврдеше дека била волонтерка

Сара Александрова, ќерката на пратеничката Емилија Александрова веќе шест месеци зема плата од Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР), а мајка и тврдеше дека...

Македонија 03.12.19 | 12:34

Заев се појави зад ликот на Александрова и Исмајлоска

Не треба долго мислење за да се стигне до сржта на испадите на пратеничките Емилија Александрова и Нола Исмајлоска-Старова. Очигледно премиерот во заминување Зоран...

Економија 07.02.19 | 09:35

Оној кој има срце нема гаќи – вие, народните пратеници, имате кожени гаќи!

Актерката Весна Бејби Петрушевска реагира на „згрозеноста“ на пратеничката Емилија Александрова за интересот на јавноста за информацијата дека нејзината ќерка е...

Економија 06.02.19 | 16:45

Разочарана сум од третманот на медиумите кон децата на јавните личности

Независната пратеничка Емилија Александрова, не сакала да коментира за вработувањето на нејзината ќерка, Сара Александрова, во Фондот за иновации и технолошки развој. Пратеничката...

Економија 06.02.19 | 16:06

Ќерката на Емилија Александрова вработена во Фондот за иновации

Сара Александрова, ќерка на одметнатата пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ Емилија Александрова, од денеска е вработена во Фондот за иновации и технолошки развој, дознава Лидер...