Ознака: екплозија
Црна хроника 17.12.19 | 11:58

Познато што ја предизвикало екплозијата во „Киро Дандаро“

Експлозијата што се случи вчеравечер во „Киро Дандаро“ во Битола настанала од запалено 50-литaрско буре, во кое имало мешавина од ацетат и алкохол, велат од печатницата...

Црна хроника 17.12.19 | 08:59

Екплозија во печатницата „Киро Дандаро“, пожарот угаснат

Силна експлозија ноќва ги вознемирила жителите на Битола кои се наоѓале во близина на спортската сала „Боро Чурлевски“, а според првичните информации ТВ21, експодирал...

Црна хроника 14.12.19 | 16:30

Експлозија на плинска боца во Тетово, 24-годишник се здобил со изгореници од четврти степен

24 -годишник со иницијали А.С се здоби со изгореници од четврти степен, во пожар кој избувна околу 11 часот во станот каде живеел на вториот кат од оваа висококатница во...

Црна хроника 06.12.19 | 10:51

Во домот на кумановец екплодира плинска боца, со повреди пренесен на Клиники

Вчера околу 10.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека во куќа во с.Доброшане, кумановско, во сопственост на Ф.Т.(28), настанала експлозија на плинска боца, при што бил...

Филм 05.06.19 | 09:14

Неколку работници повредени во екплозии на сетот на „Бонд 25“

Три силни експлозии одекнаа при снимањето на најновиот, 25. филм за Џејмс Бонд, во коишто повредени се неколку членови од филмската екипа и има материјална штета. Инцидентот...

Калеидоскоп 19.03.19 | 14:58

Први снимки од застрашувачката експлозија на метеорот над Русија

Се појавија првите снимки од големиот метеор, кој експлодирал во земјината атмосфера во декември. Според НАСА, ова бил вториот по големина метеор што експлодирал во...