Ознака: Егзит
Музика 11.02.20 | 13:09

Популарниот парижанец DJ Snake го отвора Eгзит!

Една од најпопуларните музички ѕвезди на светот и авторот на најслушаните хитови на денешницата, DJ Snake доаѓа на EXIT. Популарниот парижанец ќе има чест да ја отвори големата...

Музика 04.02.20 | 14:18

28 нови изведувачи годинава на Егзит!

Американскиот хит рапер Sheck Wes, еден од водечките британски инди-рок бендови Metronomy, добитникот на „Греми“ наградата за животно дело и живата икона на панкот Marky Ramone, како...

Музика 17.01.20 | 10:01

Нов фестивалски оскар за тимот на Егзит: „No Sleep“ е најдобар нов фестивал во Европа!

Егзитовиот меѓународно признат „No Sleep“ фестивал е прогласен за „Најдобар нов фестивал во Европа“ на свечено доделување на Европските фестивалски награди (European Festival...

Музика 18.12.19 | 14:04

„Егзит“ ќе прослави 20 роденден со Guetta, Tyga, James Arthur, Fatboy, Brejcha, Sepultura…

Музичките суперѕвезди, вистински легенди и водечки изведувачи на денешницата ги предводат првите 20 имиња објавени за големата прослава на 20 години на EXIT Фестивалот!...

Музика 11.12.19 | 12:38

Фестивалите на „Егзит“ меѓу десетте најдобри во Европа!

Енциклопедијата „World atlas“ го одреди регионалниот фестивал ЕГЗИТ на прво место во својата неодамна објавена листа на најголемите музички фестивали во светот, опишувајќи...

Музика 14.11.19 | 01:29

„Eгзит“ номиниран за најдобар фестивал на Европските фестивалски награди

На неодамна објавената листа со номинираните музички фестивали, EXIT повторно се најде во категоријата „Најдобар голем фестивал“, и тоа откако споменатата титула претходно...

Музика 07.11.19 | 12:25

„Егзит“ слави 20 роденден од 9-12 јули

По овогодишното, според бројни параметри и свое најуспешно издание досега, ЕГЗИТ Фестивал следната година, од 9-ти до 12-ти јули ќе го прослави јубилејниот, 20-ти роденден!...

Балкан 06.07.19 | 08:38

Фестивалот Егзит ја зеде првата жртва: Грк се предозира и почина

Управата на светски познатиот музички фестивал Егзит кој се одржува на Петроварадинската тврдина во Нови Сад, упати жалење поради трагичната смрт на еден посетител...

Музика 16.06.19 | 12:12

Рекорден број посетители од Македонија, Хрватска и другите земји од регионот пристигнуваат на EXIT!

Овогодишниот ЕГЗИТ по речиси сите параметри ги надминува сите претходни изданија во дведецениската историја на најголемиот фестивал на овие простори. Еден од рекордите...

Музика 06.06.19 | 13:56

На Sea Dance заедно со Dance Arena пристигнуваат водечките техно изведувачи на денешницата: Richie Hawtin, Recondite и многу други!

Годинешното издание на Си Денс (Sea Dance) ќе одбележи светска ексклузива, бидејќи за прв пат во својата историја, познатата Денс Арена од Тврдината се спушта на една од најубавите...

Музика 23.05.19 | 15:38

Сѐ е спремно за Sea Star и сончевиот старт на фестивалската сезона во Умаг!

На повидок е викендот за незаборавен провод во Умаг на третиот по ред и најмоќен до сега Sea Star фестивал кој ќе биде одржан на 24-ти и 25-ти мај, но и со журката за отворање...

Музика 22.05.19 | 11:25

Хип-хоп фестивалот во склоп на Exit ги објави Bassivity ѕвездите и најсилните хип-хоп фаци од целиот регион!

Вистинскиот хип-хоп фестивал во склоп на фестивал кој се подготвува за овогодишниот, по многумина најсилен EXIT досега, тукушто се зголеми со најбараните хип-хоп изведувачи...

Музика 15.05.19 | 12:36

Славниот UKF на Exit слави десет години постоење со Chase & Status, Dub FX и десетина други!

UKF, музичкиот медиумски гигант и глобален „бејс“ бренд број 1, на овогодишниот EXIT фестивал ќе прослави 10 години неуморна работа на светската сцена! За оваа исклучителна...

Музика 09.05.19 | 13:55

Големиот Дарко Рундек, моќната Сенида и најбараните рапери во регионот пристигнуваат на „Си Денс“!

Еден од најзначајните музичари од просторите на некогашна Југославија, ДАРКО РУНДЕК со својот музички состав „Екипа“ доаѓа на јужниот Јадран за на 31-ви август да одржи...

Музика 30.04.19 | 13:09

Водечките музички ѕвезди на денешницата за најсилен EXIT досега – на Тврдината доаѓаат The Chainsmokers!

Откако овогодишната импресивна листа на Егзит хедлајнери ја отворија музичките гиганти Д Кјур (The Cure), беше објавено дека на Петроварадинската тврдина доаѓаат и можеби...

Музика 23.04.19 | 15:44

ЕГЗИТ го спојува регионот во Умаг: Бајага и Хладно Пиво првпат заедно на бината по десет години!

Бајага, еден од најважните регионални рок автори со своите Инструктори во сабота на 25-ти мај ќе ја засили програмата на третиот Си Стар Фестивал во Умаг! Откако минатата...

Музика 18.04.19 | 11:16

По EXIT журката во Бразил, на тврдината доаѓаат D-edge, а со нив и Blawan, Giorgia Angiuli и Renato Ratier!

Колосалната Денс Арена неодамна го комплетираше своето досега најмоќно издание составено од најголемите светски ѕвезди на денешницата, а меѓународно фалената бина...

Музика 10.04.19 | 12:43

Нов бран изведувачи за Адико Фјужн бината на Егзит, меѓу нив и Црнила Ремикс!

Секој јули, „Адико Фјужн“ бината на ЕГЗИТ фестивалот, во склад со своето дведецениско име и концепт, на публиката во горниот град на Петроварадинската тврдина ѝ испорачува...

Музика 05.04.19 | 12:14

Најголемата хип-хоп група на сите времиња Ву-Танг Клан доаѓа на Си Стар Фестивал!

Најголемата хип-хоп група на сите времиња Ву-Танг Клан (Wu-Tang Clan) го потврди доаѓањето на Си Стар Фестивал, и тоа во рамки на големата странска турнеја на која ги распродаваат...

Музика 02.04.19 | 13:11

Најпопуларната журка од Ибица доаѓа на ЕГЗИТ: Соломун +1 со големите „Тејл оф Ас“ на Денс Арена!

И минатото лето ЕГЗИТ подготви вистински „Аренамагедон“, но овогодишната програма на светски фамозната Денс Арена сепак го носи своето најјако издание досега! Веста...