Ознака: едисон кавани
Фудбал 10.05.21 | 19:27

Kaвани останува на „Олд Трафорд“

ругвајскиот напаѓач Едисон Кавани го продолжи денеска договорот со англискиот прволигаш Манчестер јунајтед и ќе остане на „Олд Трафорд“ до лето 2022 година. Кавани...

Фудбал 07.12.20 | 15:36

Јунајтед без Кавани ќе брка бод во Лајпциг

Двајца напаѓачи на Манчестер јунајтед ќе го пропуштат решавачкиот натпревар со Лајпциг во рамките на 6. коло од групната фаза во Лигата на шампионите. Единсон Кавани...

Фудбал 06.10.20 | 09:33

Солскер: Единсон е искусен професионалец кој секогаш прави сè за својот тим

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер ги сподели своите впечатоци од трансферот на напаѓачот на ПСЖ, Единсон Кавани. – Единсон е искусен професионалец...

Фудбал 03.10.20 | 21:22

Kaвани на пат кон Манчестер да потпише за Јунајтед

Напаѓачот Единсон Кавани утре патува за Англија за да потпише договор со Манчестер јунајтед, објавија некои англиски медиуми. Договорот со 33-годишниот...

Фудбал 28.07.20 | 08:36

Кавани си заминува, се растура дрим-тимот на ПСЖ

Едисон Кавани речиси се разбрал со Бенфика. Тој се согласи да се пресели во португалскиот гигант, откако остануваат само мали детали од договорот. Според португалските...

Фудбал 14.07.20 | 16:22

Kaвани го напушта ПСЖ, тренерот тажен

Тренерот на Пари Сен Жермен, Томас Тухел изрази разочарување од тоа што некои клучни играчи го напуштија клубот пред крајот на сезоната. Едисон Кавани, Томас Муние и...

Фудбал 10.04.20 | 13:21

Mајката на Кавани одлучува во кој клуб синот ќе замине

Има многу клубови кои се заинтересирани за трансфер на Единсон Кавани, потврди мајката на ѕвездата на Пари Сен Жермен. Кавани беше близу до премин во Атлетико Мадрид...

Фудбал 10.10.19 | 12:02

Кавани и Тијаго Силва би можеле да го напуштат ПСЖ како слободни агенти

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Единсон Кавани и дефанзивецот на Тијаго Силва би можеле да си заминат од клубот на крајот на сезонава. Според „ЕСПН“, договорите на двајцата...