Ознака: еден азар
Фудбал 28.06.21 | 21:31

Паника во тимот на Белгија: Де Брујн и Азар потешко повредени?

Фудбалската репрезентација на Белгија се соочува со многу голем проблем во пресрет на дуелот против Италија во четвртфиналето на ЕП, затоа што неизвесни за настап во...

Фудбал 15.06.20 | 09:03

Aзар задоволен од првата победа по корона кризата

Напаѓачот на Реал, Еден Азар е задоволен од победата над Еибар (3:1) во натпреварот од 28-то коло од шампионатот на Шпанија. Белгиецот имаше една асистенција. – Убаво е да се вратиш...

Фудбал 15.09.19 | 23:23

Тибо Куртоа: Понекогаш сум бесен на Азар

Белгискиот голман Тибо Куртоа, по вчерашната победа над Леванте изјави дека понекогаш знае да биде бесен на својот соиграч и сонародник, Еден Азар. Тие од сезонава се...

Фудбал 08.06.19 | 10:49

Емотивна разделба на Азар и Челзи: Тука станав играч, станав човек

Белгискиот фудбалер Еден Азар од вчера и официјално е нов фудбалер на Реал Мадрид. Иако Белгиецот имаше уште една година во Челзи, но одби да го потпише договорот, разделбата...

Фудбал 09.04.19 | 10:41

Азар го надмина Роналдо по бројот на голови во Премиер лигата

Најдобриот фудбалер на Челси, Еден Азар беше двоен стрелец синоќа во победата над Вест Хем (2-0) во натпреварот од 33. коло во Премиер лигата. По овие два погодока, Белгиецот...

Фудбал 05.04.19 | 23:34

„Марка“: Азар има договор со раководството на Реал Мадрид

Веќе одамна се шпекулира дека ѕвездата на Челси, Еден Азар ќе се пресели во Реал Мадрид, а Белгиецот и самиот не крие дека негова желба му е да заигра во дресот на шпанскиот...

Фудбал 11.12.18 | 22:49

Азар: Отсекогаш сум го сакал Реал Мадрид

Офанзивниот играч за врска на Челси, Еден Азар повторно зборуваше за евентуалниот негов трансфер во Реал Мадрид, со што ги разгоре шпекулациите за неговата преселба...