Ознака: Дуа Липа
Естрада 20.08.21 | 09:18

Дуа Липа се пофали со помалата сестричка: Во розово бикини ни малку не заостанува по убавината

Британската пејачка Дуа Липа е позната по тоа што на социјалните мрежи често објавува секси и провокативни фотографии со кои привлекува големо внимание на фановите. Во...

Музика 22.06.21 | 14:48

Се тетерави додека заминува од забава: Дуа Липа покажа како изгледа „дрво“ пијана

Британската пејачка, со косовско потекло, Дуа Липа (25) со своето момче Анвар Хадид (21) била на роденденска забава кај пријатели во Калифорнија, а притоа иако се трудела,...

Естрада 13.04.21 | 11:18

Дукаѓин често оди на Косово: Дуа Липа го покажа таткото

Албанската пејачка Дуа Липа го покажа својот татко Дукаѓин.Тој има многу обожаватели на „Инстаграм“ и може да ја засени популарноста на ќерката. Дукаѓин има три деца...

Естрада 18.02.21 | 13:59

Дуа Липа предизвика бура реакции со специјалната честитка за независноста на Косово

Британската пејачка со косовско потекло, Дуа Липа (24) го честиташе Денот на независноста на Косово. Дуа на Инстаграм објави цртеж што го нацртал еден од нејзините фанови,...

Музика 25.01.21 | 11:34

Нема крај на скандалозните изјави: За Дуа Липа Србите се фашисти кои го окупирале Косово

Во интервјуто кое го даде за познатото списание „Roling Stone“, поп-ѕвездата се осврна и на политички теми, изјавувајќи дека нејзиното семејство морало да се пресели од Косово...

Естрада 25.01.21 | 11:25

Дула Липа: На Косово имаше српски фашитички режим

Во интервјуто кое го даде за познатото списание „Roling Stone“, поп-ѕвездата се осврна и на политички теми, изјавувајќи дека нејзиното семејство морало да се пресели од Косово...

Калеидоскоп 05.01.21 | 23:21

Овој задник не е од јадење ајвар: Дуа Липа со целулит

Албанската пејачка Дуа Липа за празниците отпатува во Мексико. Таму го поведе момчето и пријателите.Тие секојдневно уживаат на плажа и во пиење коктели.Но, папараците...

Естрада 11.10.20 | 08:12

Дуа Липа апелира до Албанците во САД да гласаат за нивниот пријател Џо Бајден

Британската пејачка со косовско потекло, Дуа Липа, ги повика Албанците од САД на претстојните претседателски избори да гласаат за кандидатот на демократите Џо Бајден. Во...

Балкан 27.08.20 | 12:52

Дуа Липа и „колешките“ перат пари за албанската мафија?

Етнички албански музички ѕвезди со потекло од Албанија, Косово и Македонија имаат метеорски кариери во изминативе години. Од Рита Ора, преку Дуа Липа до Бебе Реџа, албанските...

Естрада 28.07.20 | 15:22

За Дуа Липа албански се и бурекот и сармата

Британската пејачка Дуа Липа продолжува со провокациите. Откако покажа карта на т.н „Голема Албанија“ и рече дека ајварот е традиционално абанско јадење сега таа се...

Балкан 27.07.20 | 11:51

По Дуа Липа, и Харадинај побара „Ејпл“ да го признае Косово

Министерката за надворешни работи на Косово Мелиза Харадинај-Стубла му се обрати со писмо на извршниот директор на компанијата Епл, Тим Кук, со официјално барање да...

Естрада 25.07.20 | 21:55

Не ја оставаат на мира: Дуа Липа почна да „пее“ српски песни

Откако го провоцираше целиот Балкан со картата на Голема Албанија и со изјавата дека ајварот е албански специјалитет, на социјалните мрежи се појави видео како Дуа...

Твитови 24.07.20 | 20:07

Македонците додека Дуа Липа и Србите се караат чив е ајварот:

Dua Lipa i Srbi se otimaju čiji je ajvar Makedonci: pic.twitter.com/Vxe85oPh6X — Gdećetekućete? (@OgiEvropa) July 24, 2020 Бонус: Slovenci pic.twitter.com/jtUmxAeNsx — marginalac (@pogresancovek) July 24, 2020

Калеидоскоп 24.07.20 | 13:34

Ајварот е албански специјалитет, вели Дуа Липа

На прашањето кој албански деликатес сите мора да го пробаат, Дуа Липа вели – ајвар! LESKOVACKI AJVAR GONE VIRAL pic.twitter.com/CVmCeKWur7 — paninchy (@paninchy) July 23, 2020 Интересно е што за илустрација...

Македонија 24.07.20 | 13:34

По објавата за „Голема Албанија“: Македонските анонимуси го хакнаа сајтот на Дуа Липа

Хакерската група, македонските „Анонимуси“ објави на Твитер дека ѝ го урнала официјалниот сајт на Дуа Липа во знак на револт кон објавите со карта од Голема Албанија.

Македонија 23.07.20 | 19:40

Стојанче се пофали дека Дуа Липа го „викнала“ на кафе во Лондон

Откако стана главна тема на Балканот со поддршката за косовската пејачка Дуа Липа за Голема Албанија“, лидерот на Достоинство продолжува со провикациите. Стојанче...

Македонија 22.07.20 | 11:43

Ангелов на насловните страни во Србија: Се бореше против Албанците а сега ја брани Дуа Липа за знамето на „Голема Албанија“

Лидерот на Достоинство Стојанче Ангелов се најде на насловните страници во Србија. Како што пишува „Ало.рс“ тој иако во воениот конфликт се бореше против Албанците...

Естрада 22.07.20 | 11:42

Карлеуша до Дуа Липа: Душо, следниот пат стави ја вистинската карта, не е тешко навистина

По коментарот на  Цеца Ражнатовиќ  и пеачката Јелена Карлеуша го искоментира однесувањето на британската пејчака Дуа Липа која има косовско потекло  и нејзиното промовирање...

Естрада 22.07.20 | 09:43

„Малечка, седи, кец!“: Цеца ѝ порача на Дуа Липа дека не ја знае светската историја

Најголемата балканска ѕвезда Цеца Ражнатовиќ го искоментира однесувањето на британската пејчака Дуа Липа и нејзниото промовирање на карти на т.н „Голема Албанија“...

Естрада 22.07.20 | 09:14

Дуа Липа вели дека нејзиниот твит за Голема Албанија бил погрешно разбран

Британската пејачка Дуа Липа убедува  дека никогаш немала намера да „поттикне какво било омраза“ со својот пост на Твитер. Таа предизвика огромни реакции, откако на...