Ознака: Драган Мијалковски
Музика 17.05.24 | 18:54

Драган Мијалковски ќе настапи на Свечена академија во Крива Паланка по повод 24 Мај

На годинашната Свечена академија по повод денот на Свети Јоаким Крчовски и 24 Мај , денот на Сесловенските просветители, браќата Кирил и Методиј, во Крива Паланка ќе настапи...

Музика 04.04.24 | 15:28

Драган Мијалковски две вечери по ред ја полнеше салата на Опера и балет: Емотивната и енергична изведба ја крена публиката на нозе

Драган Мијалковски – заслужено доби два солистички концерти, во организација на скопското Радио Бубамара, со кои одбележа значаен јубилеј на музичката сцена. Пејачот...

Сцена 28.03.24 | 13:42

Ми импонира кога младите музичари презентираат забавна наша македонска песна

Откако првиот концерт на нашата музичка легенда, Драган Мијалковски на 2 април во Националната опера и балет се распродаде во рекордно време, организаторите најавија...

Сцена 28.03.24 | 10:11

Драган Мијалковски со два концерти ќе го одбележи јубилејот – 60 години музичка кариера

Драган Мијалковски ќе одржи два концерти во Скопје, на втори и трети април, во Национална опера и балет. Јубилејните гала концерти со кои Мијалковски одбележува 60 години...