Ознака: Долнени
Македонија 22.05.24 | 13:56

Непречено се прегласува во Долнени и Крушево

Во Крушево на избирачките места во селата Бучин и Јакреново прегласуваат вкупно 767 жители со право на глас и до 11 часот гласале: во селото Бучин 18,6, а во Јакреново 11,7 проценти. Во...

Македонија 22.05.24 | 10:07

Прегласувањето во Крушево и во Долнени почна навреме и без проблеми

Во 7 часот се отворени четирите избирачки места, по две во општина Долнени и две во општина Крушево каде се прегласува за парламентарните избори во петтата изборна единица....

Македонија 08.05.24 | 14:13

Во Крушево до 13 часот излезноста е над 34 проценти, а во Долнени двојно помала

Од трите општини во Прилепско – крушевскиот регион до 13 часот најголема излезност има во Крушево каде за претседателските избори гласале 34,78, а за парламентарните 35,69...

Македонија 11.04.24 | 18:33

Мицкоски: Ја бараме вашата поддршка и масовност на изборите за Силјановска Давкова да биде нов претседател на Македонија и ВМРО-ДПМНЕ да направи нова Влада

Не можеме да се сетиме на ниту една добра и позитивна работа која што оваа влада на СДСМ и ДУИ ја направила, вели Христијан Мицкоски претседател на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот...

Македонија 11.04.24 | 18:09

Сајкоски: На 24 април сите заеднички да излеземе што помасовно и да ја поддржиме Силјановска Давкова

Изминатите 7 години видовме корупција, криминал, се она што треба да биде спротивно од она што треба да го работи една влада. Затоа ве повикувам да се обединиме во борба...