Ознака: Доланд Трамп
Свет 20.04.24 | 09:26

Почина човекот кој се самозапали пред судницата каде се одвива судскиот процес против Трамп

Почина човекот кој се самозапали пред судницата во Њујорк каде што се одржува судењето на Доналд Трамп во петок на 19 април, соопшти полицијата, пренесува NBC News. Мажот,...

Вести 17.04.24 | 15:22

Трамп може да се кандидира и од затвор

Доналд Трамп, извесно повторно кандидат на американските републиканци за претседателската функција, деновиве е чест посетител на судниците. Во јануари, поротата во...

Свет 19.03.24 | 22:44

Tрамп: Ќе го депортирам принцот Хари

Поранешниот претседател Доналд Трамп сугерираше дека може да го депортира британскиот принц Хари од САД доколку биде реизбран во ноември и се докажува дека Хари лажел...

Свет 21.02.24 | 20:57

Трамп ги навести потенцијалните кандидати за потпретседател на САД

Кандидатот за претседателска номинација на Републиканската партија, Доналд Трамп, денеска ги откри имињата на оние кои можеби ќе ги кандидира за функцијата потпретседател...