Ознака: ДНК
Музика 05.12.22 | 10:42

ДНК со голем концерт викендов ја заокружи приказната која ја пишува 20 години

Со голем концерт ДНК ја заокружи приказната која ја пишува во изминатите 20 години. Вие сте дел од нас, вие сте дел од нашата приказна, и без вас ниту славењето на големиот...

Музика 04.12.22 | 19:09

Спектакуларен концерт на ДНК со кој беше прославен јубилејот 20 години на естрадата

Спектакуларен концерт на ДНК со кој беше прославен јубилејот 20 години на естрадата се одржа во саботата навечер во арената „Борис Трајковски“. Публиката во еден глас...

Музика 30.11.22 | 09:40

Дел од средствата од концертот на ДНК ќе одат во хуманитарни цели и Фондацијата „Марко Божиновски“

Голем јубилеен концерт на популарното музичко дуо „ДНК“ кое го сочинуваат Панчо и Андреј. По повод две децении ДНК на македонската музичка сцена, голем концерт на 3....

Музика 24.11.22 | 09:14

„Романи“- една нова убава љубовна тема од ДНК

Не, не ништо не, овие години не промениле, срце полно рани, рани, рани, рани, во душа празни страни, непишани романи… вака гласи рефренот од новата тема на ДНК, со наслов...

Музика 23.11.22 | 19:10

„Добивме, ку*ац“ вели Панчо на прашањето дали добиле помош од државата за големиот јубилеј

На прес-конференција, Панчо, Андреј и нивниот тим објавија детали за големиот концерт на 3 декември во „Борис Трајковски“, со кој музичкото дуо ДНК ќе прослави 20 години...

Естрада 17.11.22 | 20:22

Панчо откри: Еден од нас наскоро заминува од Македонија

На 3 декември во арената „Борис Трајковски“ дуото ДНК ќе прослави 20 години успешна работа на македонската музичка сцена. Во новата „Еден на еден“, која ќе се емитува...

Музика 15.11.22 | 17:21

ДНК подготвени за концертот на 3 декември во арената „Борис Трајковски“

По повод 20-годишниот јубилеј на ДНК и претстојниот концерт закажан на 3 декември во арената „Борис Трајковски“ многу нивни колеги, пријатели, соработници … подготвија...

Вести 10.10.22 | 11:11

Одлична балада на ДНК, „Милион денови“

„Милион денови“ е насловот на новата песна на ДНК. Станува збор за одлична балада која и овој пат е со потписите на едната половина од двоецот – Панчо и Лазар Цветкоски,...

Музика 10.10.22 | 09:22

Нова песна на ДНК – „Милион денови“

„Милион денови“ е насловот на новата песна на ДНК. Станува збор за одлична балада која и овој пат е со потписите на едната половина од двоецот – Панчо и Лазар Цветкоски,...

Музика 31.08.22 | 22:06

Панчо и Андреј му помогнаа на седумчлено семејство по вчерашните поплави, велат тука се за секој кому му треба помош

Во случај некоја фамилија да има потреба од било каква помош, физичка или финансиска, Ви стоиме на располагање, порачаа по вчерашното тешко невреме Панчо и Андреј од...

Музика 08.08.22 | 15:53

Џенан го препеа Панчо: „Ако утре ме нема“ доби српска верзија

„Ако утре ме нема“ на ДНК и Џамбо Агушев оркестарот доби своја српска верзија со наслов „Ако сутра ме нема“ и тоа во изведба на неверојатниот Џенан Лончаревиќ. Можеби...

Музика 08.08.22 | 14:35

„Ако утре ме нема“ на ДНК и Џамбо Агушев доби српска верзија

„Ако утре ме нема“ на ДНК и Џамбо Агушев оркестарот доби своја српска верзија со наслов „Ако сутра ме нема“ и тоа во изведба на неверојатниот Џенан Лончаревиќ. Можеби...

Музика 13.06.22 | 15:32

„20 години ДНК“ – 20 дена билети по промотивна цена

Почнувајќи од денеска точно напладне, па во следните 20 дена, односно до 2 јули билетите за јубилејниот концерт на ДНК закажан во арената „Борис Трајковски“ на 3 декември,...

Музика 13.06.22 | 11:41

„Ако утре ме нема“- нова песна и видео на ДНК, приказна за себе и приказна полна со многу драги луѓе и пријатели на бендот

„Ако утре ме нема“ е насловот на новата песна на ДНК, која судејќи по досегашните прегледи на Јутјуб и коментарите под видеото, е токму она што публиката го очекуваше...

Музика 09.06.22 | 13:41

ДНК слави 20 години постоење со голем концерт на 3 декември и видео запис за новата песна „Ако утре ме нема“

ДНК на денешната средба со новинарите ги соопшти деталите околу големиот концерт, кој, како што рекова Панчо и Андреј, ќе значи заокружување на едно поглавје на бендот,...

Музика 16.03.22 | 09:39

„Лава“ – нов сингл на ДНК и Таско

„Лава“ е насловот на новиот сингл на ДНК и Таско, соработка потпишана од Панчо, Лазар Цветкоски и Таско. Имено, музиката е заедничко дело на Панчо, Лазе и Таско, текстот...

Музика 18.02.22 | 10:25

ДНК со голем концерт ќе прослави 20 години постоење

ДНК годинава слави јубилеј – 20 години постоење на домашната музичка сцена, па по тој повод најавија голем јубилеен концерт кој ќе се одржи во арената „Борис Трајковски“.  Одржувањето...

Македонија 26.11.21 | 07:56

Бугарски обвинители во Скопје треба да ги преземат ДНК-примероците за идентификација на жртвите

Екипа од бугарското Државно јавно обвинителство денеска треба да пристигне во Скопје за подигање на изработените ДНК-профили од роднини на настраданите во автобуската...

Македонија 24.11.21 | 17:41

Бугарски обвинител и истражител доаѓаат во Македонија за да земат ДНК од семејствата на загинатите

Екипа од шест истражители од бугарската национална истражна служба и тројца обвинители од Окружното обвинителство во Перник ќе работат на предистражната постапка...

Музика 09.11.21 | 11:30

„Ваков таков“-нова песна на ДНК во соработка со Young Dadi

„Ваков таков“ е најновото музичко парче кое излегува од работилницата на ДНК. Темата е всушност соработка на Панчо и Андреј со Young Dadi, трап артист чие време допрва доаѓа. Текстот...