Ознака: ДНК
Сервиси 29.02.24 | 22:15

ДНК: Собравме 80.000 евра за Лео, парите ги предадовме на тетка му

Групата ДНК соопшти дека се собрани 80.000 евра за лекувањето на Леонид Индов. Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени...

Естрада 27.02.24 | 08:27

„Македонија уште еднаш покажа дека е хумана нација“: ДНК собраа 690.000 денари на лицитацијата за Леонид

И официјално заврши лицитацијата за помош на Лео, преку која наградата Златна Бубамара на Популарноста заврши во рацете на Митрески Кирче од Охрид кој ја даде најголемата...

Естрада 23.02.24 | 15:00

Панчо и Андреј ја продаваат статуетката од „Златна бубамара“, парите ќе ги донираат за Леонид

Панчо и Андреј од „ДНК“ и годинава ја ставаат на лицитација добиената статуетка на „Златна бубамара“, а овојпат собраните средства ќе бидат наменети за Леонид Индов. За...

Македонија 12.02.24 | 10:25

ДНК: Ќе помогнеме околу плаќањето на секоја казна за возење со стара возачка, секој полицаец да се подзамисли пред да казни

Драги наши сограѓани, Македонци. Сакаме да ви кажеме дека секој оној наш сограѓанин што ќе добие казна за возење со старата возачка дозвола да ни се обрати за да му помогнеме...

Сцена 20.11.23 | 10:16

ДНК И Врчак ја објавија заедничката песна „Посреќна“

Раде Врчаковски  – Врчак и официјално се „врати“ на македонската музичка сцена. Вчера на сите социјални мрежи и музички платформи беше објавена заедничката песна...

Музика 31.08.23 | 13:33

„Послушајте патриоти“ во изведба на ДНК и Наум Петрески

„Послушајте патриоти да ви кажам словото, на Ѓурѓовден бев затворен, в црни темни зандани. Во зандани бев предаден од проклети шпиони, од проклетите шпиони неразбрани...

Калеидоскоп Здравје 28.08.23 | 12:18

Научниците целосно го дешифрирале Y хромозомот

Научници целосно го дешифрирале мистериозниот хромозом присутен кај мажите, што може да помогне во истражувањето на машката неплодност. Ова е важен чекор напред во...

Свет 26.08.23 | 10:10

Во тек е вештачење на ДНК и идентификација на жртвите во авионската несреќа во која загина Пригожин

Форензичарите вршат ДНК-испитување за да ги идентификуваат десетте лица кои загинаа во авионската несреќа во областа Твер, соопшти Рускиот истражен комитет, пренесе...

Здравје 24.08.23 | 12:26

ДНК вчера се дружеа со аеродромци за да соберат донации за лекување на Лео

Панчо и Андреј од популарното музичко дуо ДНК уште еднаш потврдија дека се едни од најголемите хуманитарци меѓу јавните личности. Овој пат се сплотија и организираа...

Музика 11.08.23 | 17:07

Фестивалот „Joy fest“ слави јубилеен роденден со ДНК, Галоски, Нокаут…

Реномираниот „Joy fest“ слави јубилеен роденден со вистинско уживање за музичките сладокусци! Поминаа 10 години од раѓањето на единствениот фестивал во овој регион „Joy...

Музика 13.07.23 | 11:49

„Ма, каква Цеца, браво за ДНК“: Илијадници кочанчани вчера имаа ноќ за паметење!

По се изгледа македонската публика веќе се засити од „увезената“ музика и „увзените“ пејачи од соседството. Најдобар доказ за тоа е вчерашниот настап на музичкиот...

Естрада 27.06.23 | 14:36

Гевгелија ќе гори: ДНК и Лозано со заеднички концерт

После подолго време, гевгеличани и луѓето од околните градови ќе имаат прилика во живо да ги слушнат и видат едни од најбараните музички имиња во нашата земја во последните...

Музика 20.03.23 | 14:31

ДНК ја ставија на лицитација статуетката од „Златна Бубамара“, средствата ќе ги донираат!

Момците од познатото дуо ДНК, Панчо и Андреј беа помеѓу наградените на овогодинешната „Златна Бубамара“, која се одржа пред неколку дена во спортскиот центар „Борис...

Калеидоскоп 11.03.23 | 10:56

Хрватски научници на праг на револуција: Откриена тајната на генетиката по која се трага 50 години

Хрватските научници, Марија Росандиќ и Владимир Паар, во меѓународното списание „BioSystems“ го објавија откривањето на суперсиметријата на генетскиот код, за која Паар...

Музика 06.02.23 | 11:56

ДНК останаа со празни џебови: Панчо го објави со име и презиме човекот кој не ги исплатил за нивниот настап во Вевчани!

Панчо и Андреј од ДНК се жртви на измамник. Познатите музичари останале без платен хонорар за нивниот настап кој се случи минатиот месец во Вевчани, поточно за Вевчанскиот...

Музика 02.02.23 | 13:25

Ноќ за паметење: Погледнете како беше на јубилејниот концерт на ДНК по повод 20 години музичка кариера

ДНК вчеравечер на „Јутјуб“ објавија видео од целиот концерт кој го одржаа во спортскиот центар „Борис Трајковски“ на 3 декември минатата година, по повод 20 години...

Музика 05.12.22 | 10:42

ДНК со голем концерт викендов ја заокружи приказната која ја пишува 20 години

Со голем концерт ДНК ја заокружи приказната која ја пишува во изминатите 20 години. Вие сте дел од нас, вие сте дел од нашата приказна, и без вас ниту славењето на големиот...

Музика 04.12.22 | 19:09

Спектакуларен концерт на ДНК со кој беше прославен јубилејот 20 години на естрадата

Спектакуларен концерт на ДНК со кој беше прославен јубилејот 20 години на естрадата се одржа во саботата навечер во арената „Борис Трајковски“. Публиката во еден глас...

Музика 30.11.22 | 09:40

Дел од средствата од концертот на ДНК ќе одат во хуманитарни цели и Фондацијата „Марко Божиновски“

Голем јубилеен концерт на популарното музичко дуо „ДНК“ кое го сочинуваат Панчо и Андреј. По повод две децении ДНК на македонската музичка сцена, голем концерт на 3....

Музика 24.11.22 | 09:14

„Романи“- една нова убава љубовна тема од ДНК

Не, не ништо не, овие години не промениле, срце полно рани, рани, рани, рани, во душа празни страни, непишани романи… вака гласи рефренот од новата тема на ДНК, со наслов...