Ознака: диего армандо марадона
Фудбал 03.03.21 | 09:03

Сребреното „Порше“ на Марадона од денеска се нуди на продажба

Со почетна цена од 200.000 евра денеска на аукциска продажба преку интернет ќе биде понуден автомобилот од марката „порше 911“ кое беше во сопственост на аргентинската...

Фудбал 27.01.21 | 12:44

Што има во нив: Марадона има два сефа и никој не ги знае шифрите

Продолжува сапуницата околу наследството на најдобриот светски фудбалер Диего Армандо Марадона.  За богатството од 75 милиони долари се боратт 11 негови деца, пет признати...

Фудбал 08.12.20 | 18:03

Голема чест: Ликот на Марадона ќе се појави на банкнота

Аргентинскиот Конгрес наскоро ќе расправа за барање ликот на покојниот легендарен фудбалер Диего Армандо Марадона да биде ставен на националната банкнота од 1.000 пезоси. Според...

Фудбал 27.11.20 | 10:24

Росио плачела пред портите: Бившата сопруга не ѝ дозволила на девојката на Марадона да присуствува на погребот

Легендарниот Диего Армандо Марадона беше погребан во Буенос Аирес, во кругот на семејството и пријателите, што беше тешко да се изведе покрај армијата на навивачи. Безбедносните...

Фудбал 26.11.20 | 15:41

Марадона сам си го смислил текстот за надгробната плоча

Аргентина, се простува од својот фудбалски гениј, а пак неговата смрт го потресе целиот свет. Во сеќавањата за Марадона ислива снимка од интервју стара 15 години и во...

Фудбал 25.11.20 | 23:56

Мурињо се прости од Марадона: Је*ига, друже, веќе ми недостигаш

Фудбалскиот свет се простува од легендата Диего Армандо Марадона, кој денеска почина на 60-годишна возраст. Меѓу првите што испратија последен поздрав беше Жозе Мурињо,...

Фудбал 25.11.20 | 17:39

Почина Диего Марадона

Легендарниот аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона, денеска починал во својот дом во градот Тигре на 60-годишна возраст. Веста била потврдена за ЕСПН.  Како што...

Фудбал 03.11.20 | 15:23

Диего Марадона примен во болница

Легендарниот портанешен аргентиснки фудбалер, Диего Армандо Марадона е хоспитализиран во Аргентина. Марадона, кој е еден од најдобрите играчи на сите времиња, е примен...