Ознака: декан
Македонија 03.01.22 | 13:16

Стоилковски: Ковачевски незаконски именувал декан на факултет во партиските тела на СДСМ

Димитар Ковачевски незаконски именувал декан на факултет во партиските тела на СДСМ со што директно го прекрши законот за високо образование. Ковачевски уште не дојден...

Македонија 09.08.21 | 13:05

Полковник Митко Богданоски е нов декан на Воената академија

Нов декан на Воената академија од денеска е полковникот Митко Богданоски, професор на академијата и досегашен продекан за финансии, инвестиции и меѓународна соработка....

Здравје 30.06.21 | 14:22

Декан на медицински факултет сменет бидејќи бил антиваксер

Крешимир Павелиќ, декан на Медицинскиот факултет во Пула, е сменет од функцијата, откако неговиот најнов антиваксерски настап беше остро критикуван во јавноста. Павелиќ...

Култура 08.02.21 | 19:21

Деканот на Филозофски факултет, Дуев: Дали е јавна расправа да се заобиколуваат институциите?

Деканот на Филозофскиот факултет Ратко Дуев на својот фејсбук профил реагираше по повод јавната расправа за Нацрт-концептот за основно образование. Демократијата...

Црна хроника 25.02.20 | 15:13

Деканот на Ветерина сам себе си се унапредил

СВР Битола поднесе кривична пријава против поранешен декан на битолскиот Ветеринарен факултет, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба...