Ознака: Дејан Митревски
Скопје 20.08.19 | 18:35

Се додека Митевски е во притвор, советниците од ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром нема да учествуваат на седниците на советот

Како координатор на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во општина Аеродром, изјавувам дека ние денеска ќе ја напуштиме седницата на Советот и нема да учествуваме...

Македонија 13.07.19 | 18:05

Ќе дојде ден кога членот 353 став 5 од Кривичниот законик ќе почне да важи за тие во власта

Власта врши политички прогон врз опозицијата бидејќи сфатиле дека ВМРО-ДПМНЕ не може да го победат на избори и бидејќи ја губат довербата кај граѓаните, решиле да ја...

Македонија 03.07.19 | 20:34

Обвинението против Дејан и Димитар го покрена сестра на поранешен претседател на Социјалдемократската младина

По сите апсења на видни членови на ВМРО-ДПМНЕ претседателот на најголемата опозициска партија Христијан Мицкоски нема да биде изненаден ако едно утро полицијата затропа...

Црна хроника 28.06.19 | 10:42

Меѓу уапсените во акцијата на МВР се Миле Јанакиески, Дејан Митревски и Димитар Димовски

Утрово во голема акција на полицијата и обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција уапсен е поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески. Се...