Ознака: де лихт
Фудбал 10.01.20 | 19:44

Не е среќен во Јуве: Ајакс сака да го врати Де Лихт

Ајакс се обидува да го изнајми дефанзивецот Матијас де Лихт од Јувентус, пишува авторитетниот португалски весник „А Бола“. 20-годишниот талент се префрли кај „бјанконерите“...

Фудбал 31.08.19 | 15:32

Де Лихт: Сари ми порача дека барем еден месец ќе седам на клупа

Најголемото засилување на Јувентус во летниот трансфер период, младиот стопер Матијас Де Лихт, во интервју за холандски „Телеграф“ потврдил дека нема вистина во пишувањата...

Фудбал 17.07.19 | 11:45

Навивачите го пречекаа Де Лихт пред медицинските прегледите во базата на Јувентус

Трансферот на Матаис Де Лихт од Ајакс во Јувентус денеска ќе се официјализира, а ако се суди според одличниот пречек што холандскиот репрезентативец го доби денеска...

Фудбал 27.06.19 | 13:02

Де Лихт се договорил со Јувентус

Еден од најбараните дефанзивци во летниот трансфер период, Матијс Де Лихт е се поблиску до потпис со италијанскиот шампион Јувентус. Како што јавуваат повеќе италијански...

Фудбал 09.05.19 | 13:26

Де Лихт ќе ја продолжи кариерата во Шпанија или Англија

Спортскиот директор на Ајакс, Едвин ван дер Сар, изјавил дека капитенот на екипата, Матијас де Лихт, својата кариера ќе ја продолжи во Англија или Шпанија. Талентираниот...

Фудбал 02.05.19 | 10:05

Сколс јуниор до Де Лихт: Оди во Барселона и уживај во кариерата

Младиот холандски дефанзиве, Матијас Де Лихт е еден од најпосакуваните фудбалери во моментов, а судејќи по интересот и неговите игри, тој летово по се изгледа дека ќе...

Фудбал 01.05.19 | 21:16

Де Лихт: Игравме на ист начин со Баерн, Реал и Јувентус

Дефанзивецот и капитен на Ајакс, Матаис де Лихт истакна дека тимот е во одлична ситуација, бидејќи синоќа минимално победи како гостин во првиот меч од полуфиналето...