Ознака: Давор Стојановски
Култура 20.05.22 | 13:45

Промоцијата на романот „Ноќите кога заспивавме во Помпеја“ од Давор Стојановски вечерва во „Буква“

Вечерва во кафе-книжарницата „Буква“ во 20 часот ќе се одржи промоцијата на романот „Ноќите кога заспивавме во Помпеја“ од Давор Стојановски, во издание на „Или-или“....

Култура 18.05.22 | 09:29

Во Софија промоција на романот „Утеха за голите” од Давор Стојановски

Книгата „Утеха за голите” од младиот македонски писател Давор Стојановски вечерва ќе биде промовирана во Културно-информативниот центар на Македонија во Софија,...

Култура 18.03.19 | 09:55

Промоција на „Утеха за голите“ од Давор Стојановски

На 19 март, вторник во Менада од 20 часот ќе се одржи промоција на третиот роман од Давор Стојановски „Утеха за голите“, во издание на „Или-Или“. Промотор: Душко Крстевски Давор...

Култура 09.01.19 | 11:32

Дружба со писателот Давор Стојановски во „Или-Или“

Утре во книжарницата „Или-Или“ во Скопје, љубителите на книжевноста ќе бидат во можност да се дружат со наградуваниот автор Давор Стојановски, кој ќе го потпишува најновиот...

Култура 07.01.19 | 23:52

Давор Стојановски ќе го потпишува новиот роман „Утеха за голите“ во книжарницата на „Или-Или“

На 10 јануари, четврток наградуваниот автор, Давор Стојановски, ќе го потпишуваа најновиот роман „Утеха за голите“ во книжарницата на издавачката куќа „Или-Или“, а...

Култура 19.12.18 | 13:20

„Утеха за голите“ – нов роман од Давор Стојановски, во издание на „Или-или“

Деновиве од печат излезе новиот роман „Утеха за голите“ од Давор Стојановски, добитникот на наградата „Роман на годината 2016“ за книгата „Собирачи на пепел“. Ова...