Ознака: црнила
Македонија 10.01.19 | 11:47

Македонија се наоѓа пред финалниот акт на црното сценарио на Заев и СДСМ за промена на името на државата, идентитетот, јазикот

Република Македонија се наоѓа пред финалниот акт на црното и срамно сценарио на Зоран Заев и СДСМ за промена на името на државата, идентитетот, јазикот, културата и историјата....

Македонија 09.01.19 | 10:14

СДСМ ги зацрни граѓаните: Наместо живот за сите, живот само за власта

Државата и граѓаните со секој поминат ден се сè посиромашни. Индексот на трошоците за живот во 2018 година во однос на 2017 година е зголемен за 1.5%. Додека трошоците растатат,...

Македонија 05.01.19 | 12:14

Македонија во црнила, ненародна влада, понижувања и предавства од страна на СДСМ

Македонија со СДСМ и Зоран Заев е во црнила. Тие ги донесоа, велат од ВМРО-ДПМНЕ. -Имаме ненародна влада, предавства на државните интереси и понижувања.Беспарицата и сиромаштијата...

Економија 29.12.18 | 15:13

Заради економското цунами и црнилата на СДСМ, Македонија паѓа на листата на Форбс за водење бизнис

Црнилата, девастацијата на Република Македонија, ова економско цунами, коруптивност и криминал заради безидејноста на октроираната власт за една намена добија потврда...

Македонија 22.12.18 | 13:06

Следете во живо: ВМРО-ДПМНЕ денеска маршираат во Прилеп

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со протестните маршови низ Македонија, а денеска се маршира во Прилеп. На протестот ќе се обрати лидерот на партијата Христијан Мицкоски. Следете...

Скопје 22.12.18 | 10:03

ВМРО-ДПМНЕ: Не поминува месец без вооружена престрелка на улиците на Скопје

СДСМ ја зацрни државата. Не поминува месец без вооружена престрелка на улиците на Скопје. На фреквентни локации вооружени банди се пресметуваат, инцидентите завршуваат...

Македонија 21.12.18 | 09:47

Наместо живот СДСМ донесе црнила, Скопје меѓу десетте најзагадени градови во светот

Наместо живот СДСМ донесе црнила. Ветуваа почист воздух, а истиот никогаш не бил позагаден од сега. Скопје е најзагаден град во Европа и помеѓу десетте најзагадени во...

Македонија 13.12.18 | 11:36

Mицкоски: Заев и СДСМ донесоа црнила

Со моќно видео лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ја прикажа реалноста во која граѓаните на Македонија живеат во последната година откако Зоран Заев и СДСМ дојдоа на власт. Црно...

Македонија 12.12.18 | 18:18

Мицкоски: Ќе нè има уште повеќе сè додека не им го видиме тилот на оние шпиони кои нè снимаат од горе

Пред повеќе од шест месеци, овде на платото пред Владата на Република Македонија на 2 јуни, ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ излегоа масовно да му кажат...