Ознака: Централен одбор на СДСМ
Македонија 27.12.19 | 20:06

ВО ЖИВО: Оливер Спасовски технички премиер, Царовска вицепремиер

Централниот одбор на СДСМ утврди дека Оливер Спасовски ќе биде технички премиер, а Мила Царовска ќе го замени вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, дознава...

Македонија 27.12.19 | 19:52

Оставката на Заев чека потпис, Спасовски на негово место, Царовска на местото на Анѓушев

Актуелниот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски најверојатно ќе биде претседател на техничката влада, откако сегашниот премиер Зоран Заев ќе поднесе оставка,...

Македонија 27.12.19 | 19:00

Највисоките тела на СДСМ ќе ја анализираат коалиција со ДУИ

СДСМ вечерва на состаноците на Извршниот и Централниот одбор на партијата, покрај за кадровските решенија за техничката влада, ќе ја анализира и досегашната коалиција...

Македонија 20.12.19 | 12:01

Името на техничкиот премиер СДСМ ќе го открие по седницата на ЦО

Кон крајот на следната недела ќе биде познато името на техничкиот премиер, откако следниот петок ќе заседава Централниот одбор на партијата, а претходно ќе се состане...

Македонија 07.11.19 | 08:52

Николовски шеф на изборниот штаб, Шекеринска ќе ја составува програмата на СДСМ

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски едногласно беше избран за шеф на изборниот штаб на СДСМ на вчерашната 12. седница на Централниот одбор на партијата. Тој...

Македонија 07.11.19 | 08:44

Мојсоски избран за претседател на Комисијата за спорт на СДСМ

На вчерашната 12. седница на Централниот одбор на СДСМ беше избрана нова партиска Комисија за спорт за чиј претседател е именуван ракометарот Наумче Мојсоски. Претходно...

Македонија 06.11.19 | 23:13

Избран шефот на изборниот штаб на СДСМ

На вечерашната седница на Централниот одбор на СДСМ, претседателот на партијата Зоран Заев го предложил Љупчо Николовски за шеф на Изборниот штаб на СДСМ за парламентарните...

Македонија 22.08.19 | 21:07

Кирацовски и Ременски не се потпретседатели зашто им завршил мандатот, не заради мува на капата

Премиерот Зоран Заев по Централниот одбор на партијата изјави дека верува оти нема гршки кај високи функционери на СДСМ врзани за случајот „Рекет“. Тој потенцира дека...

Македонија 22.08.19 | 20:40

Немањето искуство во политиката го сметам за адут

На Централниот одбор на СДСМ избрани се пет потпретседатели на партијата: Мила Царовска, Коста Петров,Оливер Спасовски, Дамјан Манчевски и Мухамед Зеќири, соопшти вечерва...

Македонија 22.08.19 | 20:24

ВО ЖИВО: Изјава на Зоран Заев по ЦО на СДСМ


Македонија 22.08.19 | 19:52

Почна седницата на Централниот одбор на СДСМ

Централниот одбор на СДСМ попладнево ја почна 11-та седница во седиштето на партијата во Скопје. ЦО на владејачката партија се одржува еден ден откако беше приведена...

Македонија 18.07.19 | 21:51

Николовски не одговори дали Кики и Фрики биле присутни на седницата на ЦО на СДСМ

Едногласно била донесена денеска Декларација со која се дава поддршка на највисокото раководство на СДСМ, но и останатите институции да продолжат со бескомпромисна...

Македонија 18.07.19 | 14:48

Вечерва седница на Централниот одбор на СДСМ

Централниот одбор на СДСМ вечер  во 18 часот ќе одржи седница во партиското седиште. Од СДСМ соопштија дека седниците на Централниот одбор се работни и најавија дека...

Македонија 16.06.19 | 17:15

Почна седницата на Централниот одбор на СДСМ

На седницата се очекува избор на новото партиско раководство, како и заокружување на внатрепартиските промени. На дневен ред се и суштинските промени во партијата,...

Македонија 16.06.19 | 08:41

Избор на новото партиско раководство на денешниот Централен одбор на СДСМ

Изборот на новото партиско раководство, како и заокружување на внатрепартиските промени се очекуваат денеска на седницата на Централниот одбор на владејачката СДСМ. Централниот...