Ознака: бункер
Култура 01.10.19 | 09:34

Стрип книжарницата „Бункер“ го промовира романот „Легендите на Тур де Франс“ од Јан Клејне

Стрип книжарницата „Бункер“ го објави новиот графички роман „Легендите на Тур де Франс“ од Јан Клејне. Промоцијата ќе се одржи утре (02.10.2019), среда во Котур Кафе и Филм. Промотори...

Калеидоскоп 11.09.19 | 21:25

Русите направиле таен бункер кој може да издржи и нуклеарен напад

Најголемиот бункер во светот се наоѓа во Севастопољ и датира од Студената војна. Овој недовршен објект е долг десет километри на четири нивоа сместен длабоко во планини. Кодното...

Црна хроника 19.03.19 | 11:57

Откриен хероин и запленети автомобил со бункер, автоделови, девизи и фалсификати

Еден обид за криумчарење хероин и неколку обиди за криумчарење разна стока, откриле во текот на минатата недела царинските службеници, при што привремено се задржани...