Ознака: бранимир несторовиќ
Здравје 11.08.20 | 09:01

Набавете ја: Оваа пирамида од 1.700 денари штити од корона

Додека светот се бори да пронајде лек или вакциина против Ковид-19, српскиот доктор Бранимир Несторовиќ тврди дека пирамида може да не заштити од короната. Станува збор...

Здравје 02.07.20 | 09:30

Д-р Несторовиќ: Не сум видел до сега респираторен вирус што ги напаѓа тестисите

Многу млади луѓе имаат пневмонија, иако не беше така во март, април, мај, вирусот предизвикува тешка пневмонија и ги напаѓа помладите луѓе, како да не е истиот вирус. Мене...

Балкан 13.06.20 | 22:27

Доктор Несторовиќ ќе бара лек за короната со помош на изум од Никола Тесла

Доктор Бранислав Несторовиќ најави дека српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе финанисра производство на апарат на база на изум на Никола Тесла со пулсно електормагнетно...

Балкан 29.05.20 | 10:22

Ново откритие: Лекот за запаление на панкреас помага во лечење на короната

Српскиот алерголог и пулмолог Бранимр Несторовиќ се обидува од Јапонија да набави лек за запаление на панкреасот бидејќи се покажал ефикасен во лечењето на корона...

Балкан 16.05.20 | 22:45

„Зраци на смртта“: Д-р Несторовиќ открива дека Србија била бомбардирана со изум на Никола Тесла

Познатиот српски доктор Брансилав Несторовиќ отрива дека за бомбардирањето на Србија во 1999 година биле користени изуми кои ги измислил еден од најголемите српски научници...

Балкан 08.05.20 | 08:47

Синот со аутизам, ќерката со срцева маана: Докторот херој во Србија има тешка животна приказна

Доктор Бранимир Несторовиќ кој е вистински херој во Србија и се најде во центарот на вниманието со корона кризата. За некого тој е оспоруван, за други херој, но во себе...

Балкан 06.05.20 | 19:09

Српскиот пулмолог шокира: Сите да излезат и да се заразат со корона вирус

Доктор Бранимир Несторовиќ се прослави со изјавата дека корона вирусот е „најсмешниот вирус“ во историјата, а сега повторно го привлече виманието со најновата изјава...

Естрада 27.04.20 | 23:10

Аца Лукас го нападна доктор Несторовиќ: Доста веќе зборуваш за корона, јас не ти кажувам што е Ц дур

Фолк пејачот Аца Лукас го нападна еден од најдобрите српски епидемиолози Бранимир Несторовиќ дека постојано зборува за болести, епидемии и за корона вирусот и оти на...

Балкан 20.03.20 | 22:15

Планирајте го одморот: Лекарите предвидуваат дека короната во Грција ќе исчезне до лето

Лекарите имаат оптимиситчки прогнози за запирање на короната во регионот. Тие велат дека високите температури односно УВ зрачењето го убиваат вирусот. Доктор Бранимир...

Балкан 13.03.20 | 09:46

Мора да го слушнете „експертот“ за коронавирус кој е човек од доверба на Александар Вучиќ

Бранимир Несторовиќ по професија е специјалист пулмолог и работи во детската клиника во Белград. Човек од доверба на претседателот Александар Вучиќ, Несторовиќ на...

Балкан 11.03.20 | 15:24

Српски доктор тврди: Италијанците не си ги мијат доволно рацете, затоа заболуваат од корона

Српскиот доктор Бранимир Несторовиќ тврди дека лошите хигенски навики на Италијанците се причина што има голем број заболени и смртност од корона вирусот. Тој вели...

Балкан 01.03.20 | 16:54

Српски лекар смирува: Жени не се плашете од корона, слободно одете на шопинг во Италија, сега се големи попусти

Еден од најпознатите српски пулмолози Бранимир Несторовиќ тврди дека во регионот непотребно се создава паника околу короната вирусот. Според него, нема потреба било...

Здравје 31.01.20 | 09:49

Д-р Несторовиќ: Овој лек не смеете да им го давате на децата кога имаат висока температура

Пулмонологот и алерголог, доктор Бранимир Несторови од Србија, апелира до родителите да не креваат паника кога термометарот ќе покаже дека детето има температура од...