Д-р Бранимир Несторовиќ, пулмолог дојде во центарот на јавниот интерес на почетокот на пандемијата на корона вирусот и како член на Кризниот штаб за борба против болеста Ковид-19.

Несторовиќ сега е во пензија и повеќе не е член на Кризниот штаб, а интересот за неговиот приватен  живот, како и неговото мислење за корона вирусот продолжува да расте.

Пулмологот вози „Mazda cx-5“, со впечатлив и луксузен дизајн, живее недалеку од Белград, во Обреновац, а куќата има неколку стотици квадрати.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.