Ознака: Болоња
Фудбал 29.11.19 | 11:41

Синиша се расплака: Фала на сопругата и на докторите што беа крај мене

Тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ по циклусот хемотерапии имаше емотивно обраќање во кое проговори за неговата здравствена состојба. Тој боледува од леукемија...

Фудбал 28.08.19 | 19:42

Михајловиќ ќе ја води Болоња и во второто коло против СПАЛ

Српскиот тренер, Синиша Михајловиќ изминатиов викенд беше главна вест во Италија откако и покрај тешката болест со која се бори (леукемија), ја водеше својата Болоња...

Фудбал 26.08.19 | 12:02

И покрај болеста, го исполни ветувањето кон своите фудбалери

Српскиот тренер, Синиша Михајловиќ и покрај тешката болест со која се бори, вчера ја предводеше својата Болоња на мечот против Верона (1-1). Тој на 13. јули објави дека боледува...

Фудбал 25.08.19 | 21:57

Станковиќ: Ќале, прегази ги!

Синиша Михајловиќ, кој само што излезе од болница, каде што се лекува од леукемија, се врати вечерва за мечот против Верона, да ја води својата Болоња, што беше пречекано...

Фудбал 25.08.19 | 21:32

Од болница на стадион: Синиша Михајловиќ вечерва ја предводи Болоња

Синиша Михајловиќ на 13. јули објави дека боледува од леукемија. Пет дена подоцна почна со интензивен третман. Sinisa #Mihajlovic: l'emozione di un eroe #VeronaBologna https://t.co/wDd8IZNu29 — Spaccacalciopirata...