Ознака: бојкотирам
Македонија 02.07.22 | 14:13

„Бојкотирам“ вечерва ќе бидат пред Влада: Бараме отфрлање на францускиот предлог и прекин на преговорите со Бугарија!

Граѓанската иницијатива „Бојкотирам“ се мобилизира одново. Ова доаѓа по францускиот предлог. Тие вечер ќе бидат пред Влада. Соопштението во целост: Таканаречениот...

Македонија 07.04.22 | 21:39

Ахмети бара одговорност за партиите кои повикуваа на бојкот

Зборувајќи за бројката од 130 илјади граѓани кои останаа непопишани, за нивната етничка припадност која сега стана предмет на манипулација и политизација, а која не може...

Македонија 01.04.22 | 23:04

Ковачевски: Опозицијата им направи лоша услуга на Македонците со бојкотот на пописот

Премиерот Димитар Ковачевски, во вечерашното гостување во емисијата „360 степени“, вели дека бројката од околу 132 илјади граѓани кои не беа лично попишани, се должи на...

Вести 30.03.22 | 16:16

Иванов: Бојкотирачи и затворачи на врати, ај сега да частите!

Бојкотирачи и затворачи на врати, ај сега да частите!, порачува новинарот Зоран Иванов, реагирајќи на објавените статистики по спроведениот попис. Цената на бојкотот...

Македонија 30.03.22 | 14:27

Цената на бојкотот ја платија Македониците – останаа 132.260 непопишани

Резултатите на пописот спроведен минатата година покажаа дека 132.260 жители останале непопишани. Многу врати останаа затворени поради повиците да се бојкотира пописот....

Македонија 28.04.19 | 00:38

Силјановска до бојкотирачите: Дома можев да останам и јас, но решив да се бopам!

Претседателската кандидатка на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Сиљановска Давкова им испрати јавна порака на поддржувачите на Бојкотирам. Дома можев да останам и јас, но одлучив...

Македонија 15.04.19 | 08:16

Не го бојкотирајте првиот круг, не гласате само за Силјановска туку против злото предводено од Заев

„Драги пријатели, Победата и сами знаете оти е блиску. Таа ќе стане уште поблиска и поскоро ќе биде спечалена, ако секој чесен македонски граѓанин не си ги губи деновите...

Македонија 15.12.18 | 15:23

Бојкотирам: Владата се плаши ќе сме ја гранатирале, забрани протест одобрен од МВР

Група демонстранти кои бараат пратениците и власта да запрат со уставните измени и процесот на промена на името денеска се соочила со прекршување на уставно загарантираното...