Ознака: апсење
Балкан 20.09.23 | 19:48

На Косово упасени тројца Срби осомничени за воени злосторства во војната 1998-99 година

Косовската полиција уапсила три лица од српска националност, кои се осомничени за воени злосторства против цивилното население за време на војната во Косово во 1998-99...

Фудбал 14.09.23 | 22:07

Скандал го тресе светот: Фудбалери на Реал Мадрид се уапсени поради секс-видео со малолетничка

„Ел Конфиденсијал“ денеска ја пренесе веста која ја шокираше целата планета. Имено, полицијата уапсила четворица фудбалери на Реал Мадрид. Како што пишува овој шпански...

Балкан 10.09.23 | 12:49

Хрватската полиција повторно го казни Сергеј Трифуновиќ, а тој остро одговара: Да си сошиете нови, убави, црни униформи

Српскиот актер Сергеј Трифуновиќ повторно се огласи откако три пати беше приведен во Сплит, беше казнет поради наводна навреда на полицаец, но и поради чување куче без...

Балкан 07.09.23 | 16:15

Уништени 289.000 стебла марихуана, уапсено 101 лице во голема акција во Албанија

Албанскиот министер за внатрешни работи Таулант Бала ја поздрави големата операцијата на припадниците на државната полиција, во чии рамки во изминатите неколку месеци,...

Црна хроника 01.09.23 | 22:46

Вечерва апсење во Скопје, падна дилер

МВР соопшти дека денеска во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – Единица за недозволена трговија со дрога, по претходно добиени оперативни сознанија и обезбедена...

Црна хроника 21.08.23 | 16:35

Уапсен радишанец кој треба да лежи две години затвор

Во Скопје во 12.35 часот на ул.„Радишанска“ полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода А.Г. (46) од скопското село Радишани. Од МВР...

Балкан 18.08.23 | 14:44

Во Косово се апсат функционери и бизнисмен поради злоупотреби со државните резерви

Двајца раководители од Министерството за индустрија, претприемништво и трговија на Косово (МИПТ) и еден бизнисмен се уапсени денеска поради сомневања за малверзации...

Црна хроника 17.08.23 | 16:00

Уапсен маж од Крушопек баран со потерница

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје, Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје и Одделението за криминалистички работи при ЕВР Ѓорче...

Балкан 12.08.23 | 21:04

Ковеси: Истрагата во Бугарија откри факти кои би можеле да претставуваат кривични дела, вклучително и злоупотреба на фондовите на ЕУ и перење пари

Во четвртокот, Канцеларијата на европското јавно обвинителство (ЕППО) изврши рација во 28 домови и канцеларии како дел од напорите да се истражи злоупотребата на готовина...

Балкан 09.08.23 | 13:00

Полициска опсада низ цела Грција, се апсат Хрвати на сите граници и пристаништа

Сите 94 уапсени лица кои вчера беа приведени од грчката полиција, по навивачките немири во пресрет на натпреварот од третото прелиминарно коло во Лигата на шампионите...

Црна хроника 28.07.23 | 20:49

Во Шуто Оризари уапсен 43-годишник кој треба да одлежи две години затвор за кражба

Во Скопје околу 14.00 часот на ул. „Индира Ганди“ полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Отсек потраги во координација со Полициското...

Црна хроника 26.07.23 | 11:12

Приведен струмичанец баран со потерница, ќе лежи за производство и дистрибуција на детска порнографија

Во Струмица вчера во 13.30 часот полициски службеници од Секторот за внатрешни Струмица го привеле струмичанецот С.Т.(26). Од МВР денеска информираа дека тој бил баран по...

Македонија 19.07.23 | 10:05

Утрово се уапсени неколку членови на ДУИ

Утрово се уапсени неколку лица членови на политичката партија ДУИ, објави 24 инфо Меѓу нив е и Исмет Гури кој неодамна беше осуден а казна затвор од три и пол години за...

Црна хроника 16.07.23 | 12:37

Украле автомобил во Крива Паланка, па му ваделе делови: Уапсени двајца скопјани во Шуто Оризари

На 15 јули во 15.30 часот на ул. „Брсјчка буна“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Шуто Оризари ги лишиле од слобода А.Ј.(57) и М.Ј.(24), двајцата од Скопје. Како...

Црна хроника 15.07.23 | 11:41

Уапсен штипјанец кој нападнал малолетник и му украл пари

Штипјанец нападнал малолетник од струмичко пртоа одземајки му ги парите кои ги имал со себе. На 14.07.2023 во 10.45 часот во с.Трогирци, општина Карбинци, полициски службеници...

Црна хроника 08.07.23 | 13:45

Уапсен е пензионер од скопски Карпош, се соблекол гол пред малолетнички

МВР информира дека на 7 јули во 10.50 часот на подрачјето на Карпош полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода В.М.(73)...

Црна хроника 30.06.23 | 09:43

МВР со детали: Уапсени се пет лица, сомневањата се за перење пари и злоупотреба на службената положба

МВР објави први детали за апсењето на ексградоначалникот В.Т., заедно со уште четири лица. Вчера во попладневните часови и во текот на вечерта од страна на полициски...

Македонија 30.06.23 | 09:10

Во голема акција на скопскиот аеродром уапсен поранешен градоначалник

Во голема акција на скопскиот аеродром синоќа бил приведен поранешниот градоначалник В.Т. како и други 10 лица поврзани со предмет на поранешното СЈО, дознава МКД.мк...

Калеидоскоп 22.06.23 | 15:30

Синот на Тина Тарнер уапсен поради поседување дрога

АјК Тарнер Џуниор, син на покојните музичари Ајк и Тина Тарнер, бил уапсен минатиот месец во Тексас под сомнение дека поседувал крек и се обидел да скрие докази, објави...

Црна хроника 22.06.23 | 12:23

Уапсени повеќе лица во Македонија, меѓу кои и малолетник од Скопје

На 21.06.2023 во 19.30 часот, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода А.А.(36), Н.А.(35) и Е.А.(24), сите од Струмица. Тие биле затекнати во...