Ознака: апсење
Балкан 01.04.21 | 14:09

Полиција влезе во станот на лидерката на српските антиваксери, уапсени и други пет лица ширење паника

Во голема полициска акција утрово во Белград е уапсена Јована Стојковиќ, антиваксер и претседател на движењето „Живеам за Србија“, под сомнение дека сторила кривично...

Црна хроника 25.03.21 | 11:20

Приведени 21 лице, запленети дрога, пари, автомобили, мобилни телефони

Приведени се 21 лице, пронајдена и запленета е дрога, пари, автомобили, мобилни телефони, во денешната полициска акција во Грчец, Гази баба, Чаир и Синѓелиќ. Извори од истрагата...

Македонија 18.03.21 | 10:54

Зека: Ќе биде уапсена позната фигура од Македонија

Косовскиот новинар Милаим Зека во неговото телевизиско гостување на Тв Канал10, изјавил дека се очекуваат и други апсења од страна на Специјалниот суд на Косово во Хаг,...

Македонија 16.03.21 | 10:19

ВМРО-ДПМНЕ: Го апси ли Заев Камчев за да не пропее за „Рекет“?!

Го апси ли Заев Камчев за да не пропее за Рекет?! Дали Заев се плаши дека Камчев ќе каже каде завршиле парите од Рекет, прашува во партиското соопштение ВМРО ДПМНЕ. Првоосудениот...

Балкан 15.03.21 | 10:34

Полицаецот им се претставил како купувач – дилери од Македонија уапсени кај Лерин

Во организирана акција на грчката полиција во саботата во близина на Лерин биле уапсени две лица за внесување и продажба на дрога на грчка територија од Македонија,...

Црна хроника 14.03.21 | 17:19

Во Арачиново уапсен 44-годишен маж кој треба да издржува 5-годишна казна затвор

Единицата за интервентна полиција при МВР денеска во село Арачиново го уапсила С.С.(44) кој се барал со потерница од КПУ Идризово. Од МВР соопштија дека лицето се бара...

Балкан 10.03.21 | 15:05

Уапсен наследникот на Веља Невоља: Џони од Врачар падна во Доминикана

Никола Вушовиќ, наречен Џони, осомничен како наследник на екипата на Вељко Беливук, уапсен е во Доминиканската Република. По него инаку е рапишана црвена потерница и...

Црна хроника 10.03.21 | 10:49

Приведен Никола Бинов, сдсмовецот кој пред Влада ги вреѓаше Заеви и власта

Никола Бинов, човекот кој во вторникот со пцовки се обрати до премиерот Зоран Заев, вицепремиерот Љупче Николоски, директорката на УЈП Сања Лукаревска, екс-министерката...

Црна хроника 06.03.21 | 10:59

Приведен нарко дилер баран од германската полиција кој се криел во тетовско

Полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка- Отсек за потрага постапија по меѓународна потерница од Интерпол Германија и вчера вo Тетово го...

Црна хроника 03.03.21 | 15:18

Во Тетово уапсен дилер на хероин

Во тетово е уапсен 50-годишен тетовец кој кај себе имал хероин. Полициски службеници од СВР Тетово денеска во 11.00 часот во Тетово го лишиле од слобода Ј.С.(50) од Тетово бидејќи...

Црна хроника 28.02.21 | 14:57

Британци сакале да влезат во земјава со лажни ПЦР тестови

На Граничен премин „Меѓународен аеродром Скопје“, вчера во 04.30 часот поради приложени фалсификувани негативни ПЦР тестови, од слобода биле лишени В.Б.(37) и Д.Х.(12), двајцата...

Свет 26.02.21 | 12:01

Продавале дрога и переле пари: Во Германија уапсени осум припадници на неонацистичка група

Германската полиција утрово извршила рација и уапсила осум лица поврзани со ултрадесничарска мрежа под сомение за вмешаност во трговиија со дрога и перење на пари. Повеќе...

Црна хроника 25.02.21 | 20:58

Изработувале и активирале импровизирани бомби и вежбале со зољи во кумановско: Обвинение за тројца терористи на ИСИС

Три лица, следбеници на ИСИС, се обвинети за формирање терористичка организација и за кривично дело тероризам од Обвинителството за организиран криминал и корупција....

Црна хроника 24.02.21 | 16:07

Приведени петмина прилепчани избегани од битолскиот затвор

Полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи при Одделението за внатрешни работи Прилеп, денеска привеле пет лица барани со потерница. МВР...

Балкан 24.02.21 | 13:56

Легни долу, легни долу: Вака беше приведен Аца Босанец, поради врската со Веља Невоља

Припадниците на УКП вчера упаднале во кафуле на Нов Белград и со повиците „легни долу“, го уапсиле Александар Кајмаковиќ, наречен Аца Босанец. Кајмаковиќ, како што...

Црна хроника 22.02.21 | 12:19

Aпсење на аеродром, приведени четири лица за приложување лажни ПЦР тестови

Полициски службеници на Граничниот премин „Меѓународен аеродром“ – Скопје синоќа привеле четири лица со место на живеење во Швајцарија за приложување на лажни...

Балкан 17.02.21 | 18:20

Експресно: Уапсена претседателката на судот за прекршоци

Како што дознаваат српски Новости, припадниците на УКП во соработка со Обвинителството за организиран криминал ја привеле претседателката на судот за прекршоци во...

Балкан 17.02.21 | 17:58

Уапсена една од најмоќните жени во Србија!

Припадниците на МУП, Одделението за борба против корупција, во соработка со Посебното одделение за сузбивање на корупција на Вишото јавно обвинителство во Краљево, ...

Црна хроника 11.02.21 | 12:25

Уапсени 4 лица меѓу кои и малолетник во Скопје – полицијата ги фатила со дрога

Четири лица, меѓу кои и малолетник, биле уапсени вчера на територијата на Скопје, во различни акции на полицијата. Вчера утрината во 10:45 часот, полициски службеници од...

Балкан 11.02.21 | 10:53

Голема акција апсења на кавчани на Јахорина: Падна и Тамара, сопруга на Радоје Звицер?

Полицијата синоќа на Јахорина според неофицијалните информации ја уапсила Тамара Звицер, сопруга на наводниот водач на кавачкиот клан, Радоја Звицер, јавуваат српските...