Ознака: апсења
Свет 04.03.24 | 21:09

Апсења во Белгија поради планирање напад на концертна сала во Брисел

Белгиската полиција уапси четири лица осомничени дека планирале да нападнат концертна сала во Брисел за неколку недели, соопшти денеска федералното обвинителство. Меѓу...

Црна хроника 02.03.24 | 14:08

Сузбиена криминална група, полицијата апсеше во повеќе градови

Денеска (02.03.2024), Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал – Сектор за криминалистички истраги – Единица за недозволена трговија со дрога при Бирото...

Балкан 12.08.23 | 16:45

Претреси и апсења во Бугарија поради злоупотреба на европски фондови

Европската јавна обвинителка Лаура Ковеши реши да почне акција во Бугарија и конечно да стави крај на неуспехот на Брисел да го реши проблемот со кражбата на европските...

Свет 29.06.23 | 13:41

Во Русија се врши „чистка“ на најистакнатите руски генерали

По неуспешниот бунт на платениците на „Вагнер“, најистакнатите руски генерали исчезнаа од јавноста. Според непотврдени извештаи, најмалку едно лице е уапсено. Началникот...

Црна хроника 09.12.22 | 13:15

Апсења во Центар и Аеродром за дрога

Вчера и завчера полицијата апсеше за дрога на повеќе локации низ Скопје. На 09.12.2022 во 04.00 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар...

Црна хроника 20.03.22 | 10:48

Полициска акција во угостителски објекти во Скопје, има приведени

Вечерта 19/20.03.2022 полициски службеници од СВР Скопје – Единица за недозволена трговија во содејство со Единицата за интервентна полиција постапувајќи по акциски план...