Ознака: Антониа Гиговска
Музика 31.05.24 | 14:54

Tензично меѓу Роберт Саздов, Стојне Николова и Антониа Гиговска „Пат до ѕвездите“

Вечерва на програмата на Тв „Алфа“ и музичката телевизија „Балкан Мјузик“ со почеток во 20:30 часот ќе се емитува најновото издание на музичкото талент-шоу „Пат до...

Естрада 15.05.24 | 11:35

„Ќе ги прашуваме ѕвездите тоа што другите не смеат“, ветуваат од новиот естраден магазин „Старс“ кој почнува вечерва

Вечерва со почеток во 20:30 часот на програмата на тв „Алфа“ започнува со емитување на новата естрадно-забавна емисија „Stars“, на која автор и водител е Ивана Јанковска. Емисијата...

Сцена 01.03.24 | 09:48

Антонија Гиговска викендов ќе го промовира својот прв албум: Нема да се продава, ако сте во можност, оставете онолку колку што вие сметате дека треба, а средства ќе одат за лекувањето на Лео

Поп-пејачката Антониа Гиговска в недела (3 март) од 18 часот ќе го промовира својот прв албум „2001“, кој е насловен по годината кога е родена. Промоцијата е од отворен тип...

Музика 28.02.24 | 20:09

Антониа во леопард комбинезон го најави деби албумот

Еден од најголемите сонови на младата музичка ѕвезда Антониа Гиговска ќе се исполни на 3 март, кога и официјално ќе го претстави нејзиниот прв албум. Албумот симболично...

Музика 22.01.24 | 11:05

„Направена во годината кога имаше многу солзи“: Антониа Гиговска за новата песна „Мразам што те сакам“

Младата музичка ѕвезда Антониа Гиговска наполни 23 години и по тој повод својата многубројна публика ја почести со нова песна. Баладата „Мразам што те сакам, всушност...

Музика 21.11.23 | 11:53

За кого ги посвети овие стихови? Антониа Гиговска по долга пауза со песна одговара на сите прашања

Помина скоро една година откако младата поп-ѕвезда Антониа Гиговска предизвика турбуленции на македонската музичка естрада со нејзиниот приватен живот, а пред неколку...

Музика 25.10.23 | 16:23

Сопругот на Антониа Гиговска има „најозборувана“ песна

Викендот што помина се одржа 38-то издание на музичкиот фестивал „Макфест“ во Штип, а според коментарите на публиката, ова година можеа да се слушнат навистина одлични...

Семејство 15.07.23 | 14:49

Антониа Гиговска објави први фотографии со синот Киан

Пејачката Антониа Гиговска која вчера стана мајка, обави први фотографии со синот и откри дека го крстиле Киан. Киан. Здраво на сите. Сакавме малку момент за нас, па решивме...

Естрада 14.07.23 | 15:02

Се породи Антониа Гиговска

Младата македонска пејачка Антониа Гиговска денеска го роди своето прво дете, синот чие име сè уште не е откриено во јавноста. Радосната вест на „Фејсбук“ ја објави...

Естрада 14.07.23 | 14:05

Фала ти Господе за оваа среќа: Се породи Антониа Гиговска

Се породи македонската пејачка Антониа Гиговска. Нејзиниот сопруг Роберт Спасенцоски преку својот Фејсбук профил ја сподели радосната вест. Имено тој напиша статус...

Естрада 16.06.23 | 23:31

Антониа Гиговска влегува во деветтиот месец…. гола

По примерот на Тамара и Антонија Гиговска се одлучи гола да позира пред породувањето. Пејачката која ситно брои до моментот кога ќе го земе в прегратки својот син, се...

Музика 13.06.23 | 13:53

Сопругот на Гиговска има нова песна, слушнете ја „Сам“

„Сам, ме срони до грам. На стори нов блам, до зори во стан“ – овие се првите зборови од најновата песна на македонскиот Џокер, која носи наслов „Сам“. По одличната...

Естрада 02.05.23 | 11:56

Се омажи Антониа Гиговска

Македонската пејачка Антониа Гиговска викендов се омажи со нејзиното момче и татко на идното дете, Роберт Спасенцовски – Џокер. 30.4.2023. Официјално венчани, пишува...

Музика 20.02.23 | 20:20

Антониа Гиговска се повлекува од јавноста, ќе ѝ се посвети на бременоста

Неодамна во јавноста одекна веста дека младата пејачка Антониа Гиговска го кажа своето судбоносно ,,да’’, а воедно таа сподели и дека е бремена. Долго време молчевме,...

Естрада 22.01.23 | 18:45

„Сите викаат снаа, но јас си добив ќерка“, вели идниот свекор на Антониа Гиговска

Идниот свекор на младата пејачка по нејзината објава дека е трудна и верена, се огласи на социјланите мрежи. Фолк пејачот Боби Спасенцовски сподели фотографија од неговиот...

Естрада 22.01.23 | 16:09

Ова е вереникот на Антониа: Свири во нејзиниот бенд, син е на познат фолк-пејач

Пејачката Антониа Гиговска вчера на нејзиниот 22-роденден ја изненади јавноста со веста дека е во блажена состојба и дека ќе се мажи. Таа конечно отворено го покажа своето...

Музика 22.01.23 | 11:43

И ние си имаме наша Анѓелка: Еве што кажа поранешниот на Гиговска кога дозна дека е со неговиот другар

Три месеци откако јавно откри дека раскинала со Иван Јованов, пејачката Антониа Гиговска објави фотографии преку кои сподели дека е бремена, а радоста долго време ја...

Музика 21.01.23 | 13:46

Антониа Гиговска е бремена: Се вери на својот роденден на романтично патување

Младата пејачка Антониа Гиговска со своите фанови сподели две радосни вести во исто време. Имено таа и нејзиниот избраник ќе станат родители, а токму на нејзиниот роденден...

Музика 05.01.23 | 10:16

Објавена третата верзија на божикната песна „Вечниот Бог“

Во пресрет на Бадник и одржувањето на Бадниковите поворки, објавена е третата верзија и спотот на божикната песна „Вечниот Бог“. Официјалната промоција на песната...

Музика 26.12.22 | 10:23

Ламбе, Антониа и златните славејчиња ја снимија „Вечниот бог“

Снимена е третата верзија на божикната песна „Вечниот бог“ со Антониа Гиговска, Ламбе Алабаковски и хорот од „Златно славејче“, информираа денеска од Здружението...