Ознака: анкета М-проспект
Македонија 12.06.22 | 11:55

Владата не ги исполнила очекувањата на граѓаните: Најголема предност на ВМРО-ДПМНЕ досега, СДСМ заостанува за 6,1%

ВМРО-ДПМНЕ има најголема предност пред СДСM откако Македонскиот центар за меѓународна соработка (МЦМС) врши мерење на јавното мислење. Помеѓу доволен и добар или 2,44...

Македонија 29.12.20 | 21:55

Мицкоски: Анкетата на Телма е вредна 33 милиони евра, оваа Влада е со најниска доверба во првите 100 дена од било која Влада претходно низ годините

Во гостување на дебатната емисија „Прашањето ми е следно“ на порталот Инфомакс, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, зборуваше за здравствената криза,...

Македонија 25.12.19 | 14:59

СДСМ почна со штелуваните анкети: Според М-проспект граѓаните задоволни од „Рекет“ и недобивањето датум за преговори

Како што веќе пишуваше „Република“ за многу кусо време ќе почнат да се појавуваат анкети на кои СДСМ и нејзиниот лидер Зоран Заев водат пред ВМР-ДПМНЕ и претседателот...

Македонија 29.06.19 | 14:41

Фрустрациите од падот на рејтингот, СДСМ и Заев ги лекуваат со монтирани апсења и дефокусирање со Парада на гордоста

Свесни се во СДСМ, а свесен е и Заев дека и покрај сиот ветар од меѓународната заедница, но и од моќта што ја овозможува власта, ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски...

Македонија 29.06.19 | 13:30

За една година ретингот на Христијан Мицкоски петпати повисок

Рејтингот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски солидно расте, а според теренската анкета на М-проспект направена во период од 15 мај до 7 јуни годинава тој...

Македонија 28.06.19 | 12:59

Рејтинзите зборуваат: Додека на ВМРО-ДПМНЕ континуирано расте, на СДСМ вртоглаво опаѓа

Доколку утре се одржат парламентарни избори секој четврти граѓанин (25%) би гласал за ВМРО-ДПМНЕ, а пак за СДСМ би гласале 23.1%, покажуваат резултатите од најновата анкета...