Ознака: анџелина џоли
Филм 09.08.23 | 12:02

Анџелина Џоли како оперската дива Марија Калас во биографскиот филм „Марија“ во режија на Пабло Ларен

Анџелина Џоли ќе ја портретира една од најголемите оперски диви на сите времиња Марија Калас во биографскиот филм Марија во режија на Пабло Ларен. Филмот ќе ги следи...

Филм 22.10.22 | 16:50

Анџелина Џоли ќе ја глуми Марија Калас во новиот филм

Анџелина Џоли ќе ја глуми култната оперска дива Марија Калас. Во својата изјава Џоли вели дека улогата ја сфаќа многу сериозно. Ќе дадам сѐ од себе за да одговорам на...

Семејство 17.10.22 | 17:29

Телохранителот на Анџелина Џоли и Бред Пит откри зошто дал отказ по 17 месеци

Поранешниот телохранител на Анџелина Џоли и Бред Пит, Марк Билингем, се откажал по 17 месеци работа. Неодамна откри зошто. Кога ја напуштив армијата во 2007 година, завршив...

Калеидоскоп 25.07.22 | 12:11

Анџелина Џоли победи на суд против Бред Пит околу нивната заедничка винарија

Анџелина Џоли ја доби правната битка против својот поранешен сопруг Бред Пит околу нивната заедничка винарија. Во јули 2021 година, Џоли поднела барање за укинување на...

Филм 02.05.22 | 15:55

Анџелина Џоли бегаше во засолниште во Украина откако се огласија сирените за напад

Холивудската глумица Анџелина Џоли ги изненади Украинците кога во саботата седна во кафуле во Лавов. Џоли – која од 2011 година е специјален пратеник на УНХЦР за бегалци...

Филм 04.04.22 | 12:24

Анџелина Џоли ги посети украинските деца во болница во Рим

Филмската ѕвезда Анџелина Џоли пред два дена го посетила Рим, каде меѓу другото ги посетила најмладите пациенти кои избегале од војната во Украина и пристигнале на...

Филм 16.03.22 | 12:32

Анџелина Џоли: Ако војната во Украина не запре, децата ќе платат највисока цена

Глумицата Анџелина Џоли на својот инстаграм-профил ја коментираше ситуацијата во Украина. Таа објави и неколку фотографии од војната во оваа земја. Фото галеријата...

Естрада 18.02.22 | 11:56

Бред Пит ја тужи Анџелина Џоли

Холивудскиот глумец Бред Пит ја тужи својата поранешна сопруга Анџелина Џоли, твдејќи дека тајно продавала акции од нивната заедничка винарија на руски бизнисмен,...