Ознака: анџелина џоли
Естрада 20.11.20 | 17:04

Анџелина Џоли си фати ново момче, актер и пријател на Бред Пит

Холивудската ѕвезда Анџелина Џоли има ново момче, 45 годишната актерка ужива во романсата со пријател на нејзиниот екс сопруг Бред Пит. Светските таблоиди пишуваат дека...

Естрада 24.09.20 | 12:09

Беше ли менувањето пол само притисок од Џоли? Шајло сликана со здолниште и подолга коса

Новите папараџцо фотки од Анџелина Џоли како пазарува со своите ќерки Шајло, Захара и Вивиeн предизвикаа доста реакции во јавноста. Многумина забележаа дека Шајло после...

Естрада 17.09.20 | 13:02

Новата девојка на Бред Пит одговори на критиките дека ја мрази Анџелина Џоли

Новата девојка на Бред Пит (56), германската манекенка Никол Потуралски (27), објави фотографија на која позира во тесен портокалов фустан и остави коментар со кој крена...

Естрада 02.09.20 | 14:10

Куќната помошничка открива што има Анџелина Џоли во спалната соба

Поранешна куќна помошничка на актерката Анџелина Џоли за американските медиуми открива сочни детали од спалната соба на една од најубавите жени на светот. Кога го средував...

Естрада 01.09.20 | 18:59

Го чистев плакарот кога најдов прашлива кутија, ми се згади кога ја отворив

Поранешната куќна помошничка на актерката Анџелина Џоли за американските медиуми открила неколку сочни детали од спалната соба на една од најубавите жени на светот. Кога...

Филм 28.07.20 | 22:00

Соседите на Анџелина Џоли не можат веќе да трпат: Се дере на децата, а журките траат цела ноќ

Соседите  на славната Анџелина Џоли раскажаа детали за актерката, за кои до сега не се познати во јавноста. Соседите се пожалиле дека со ноќи неможат да спијат и нормално...

Калеидоскоп 25.07.20 | 18:00

Заврши пред да почне: Анџелина Џоли беше на одмор

Една од најубавите актерки во светот, холивудската sвезда Анџелина Џоли се врати во калифорнискиот град Бурбанк, откако помина неколку дена со своите деца на непозната...

Филм 06.06.20 | 23:10

Шајло, ќерката на Бред Пит и Анџелина Џоли го менува полот

Шајло Џоли-Пит е најстарото дете на Анџелина Џоли и Бред Пит, но можеби и најспецифично. Имено, како што пишуваше, таа од малечка сака да ја нарекуваат со машки имиња,...

Калеидоскоп 23.04.20 | 09:52

Додека не бев дома, моето момче се ожени: Џоли разделила уште еден познат пар

Анџелина Џоли уште од своите први чекори во Холивуд привлекувала посебно внимание на медиумите, како поради приватниот живот така и поради несекојдневната убавина. Таа...

Сцена 09.04.20 | 23:21

Тајната откриена: Зошто Меган и Анџелина редовно се состануваат?

Меган Маркл (38) сака да ја прошири улогата како наратор во документарецот на Дизни „Elephant“, со актерката Анџелина Џоли (44), на која особено и се восхитува. Таа сака да и...

Свет 02.04.20 | 12:16

Анџелина Џоли работи за Би-Би-Си програми за коронавирусот

Холивудска sвезда и Амбасадор за човекови права на ОН, Анџелина Џоли ќе помогне во креирањето на програма на Би-Би-Си за пандемијата од коронавирус за тинејџери, објави...

Вести 13.02.20 | 10:23

Мајката на Бред никогаш нема да ѝ прости на Анџелина

Мајката на Бред Пит воопшто не ја поднесува поранешната сопруга на нејзиниот син и постојано е со него бурниот развод, пишуваат американските даблоиди. Џејн Ета Пит...

Естрада 23.01.20 | 20:14

Анџелина е бесна, но не поради Џенифер

Сите настани што се случуваа последниве денови воопшто не ѝ се допаднале на Анџелина Џоли (44), посебно средбата на нејзиниот поранешен сопруг Бред Пит (56) и Џенифер Анистон...

Калеидоскоп 17.10.19 | 10:20

Анџелина Џоли: „Чувствувам дека цел живот сум опкружена со критики и осуди“

Убавата Анџелина Џоли гостуваше во интервјуто за британското издание на магазинот „Гламур“, и во самиот почеток на разговорот откри дека со години се борела со тоа...

Филм 13.10.19 | 23:37

Си го уништила лицето: Сакала да личи на Анџелина Џоли, но сега личи на чудовиште

Сахар Табар е иранска инстаграм ѕвезда која има милиони обожаватели.Таа е опседната со холивудската актерка Анџелина Џоли и ја копира на секаков начин. Сахар дури направила...

Естрада 07.10.19 | 15:13

Уапсена иранската Анџелина Џоли

Инстаграм ѕвездата Сахар Табар позната по тоа дека го смени личниот опис за да личи на Анџелина Џоли е уапсена. Таа била приведена на барање на судскиот Совет на Техеран,...

Семејство 05.09.19 | 13:34

Бред Пит откри зошто го оставила Анџелина

Еден од најпопуларните актери Бред Пит овие денови е повторно во фокусот на светските медиуми поради новиот филм „Беше еднаш во Холивуд“. Освен бројните гостувања...

Естрада 06.08.19 | 23:48

Анџелина Џоли: На светот му требаат повеќе злобни жени!

Актерката Анџелина Џоли по подолга медиумска пауза дала интервју за магазинот „Ел“ и изнела интересни ставови кои ги има кога станува збор за воспитувањето на децата...

Сцена 06.08.19 | 14:22

Ќерката Шајло ја напушти Џоли, живее со Бред Пит

Анџелина Џоли и Бред Пит започнаа нов спор. Откако скоро го поделија имотот, двајцата се соочуваат со нов проблем – нивната најстара ќерка сака да живее со нејзиниот...

Калеидоскоп 04.08.19 | 17:32

Дадилката ги откри мрачните тајни на Џоли: Таа е никаква мајка, еве што прави со децата!

Анџелина Џоли (44) е константно на мета на поранешните блиски луѓе кои постојано во јавност изнесуваат непријатни приказни за славната актерка. Дадилката која со децата...