Ознака: александар љафтов
Останати спортови 09.12.19 | 22:55

Македонскиот одбојкар со голем гест кон својот поранешен соиграч Дени Стојчев

Александар Љафтов е македонскиот одбојкарски репрезентативец, кој му му оддаде почит на својот поранешен сограѓанин и соиграч, Дени Стојчев. Стојчев почина на само...

Останати спортови 29.09.19 | 21:56

Љафтов: Србија ја освои титулата, но ние ги освоивме срцата

Македонија првпат за беше учесник на Европско првенство, оствари две победи во групната фаза и испиша историја, а северниот сосед Србија го крена шампионскиот пехар....

Останати спортови 17.09.19 | 08:31

Љафтов: Вредиме, а критичарите што сакаат нека зборуваат

Македонските одбојкари дојде до првата победа на Европското првенство и тоа во пресметката со Белорусија која ја добивме со 3-1 во сетови. Сите овие низа порази што ги...

Останати спортови 06.01.19 | 23:23

На некој паричка, на некој прстен: Македонскиот репрезентативец ќе се жени

На некој паричка се паѓа, а на некој прстен. Таа е моја. Вака македонскиот репрезентативец во одбојка, Александар Љафтов ја соопшти среќната вест на „Фејсбук“. Тој за...