Украинската атлетичарка Марина Бек Романчук е една од најзгоните спортистки. Таа објави атрактивна фотографија на Инстаграм.Нејзина дисциплина е скок во далечина.

Марина има извајано тело, а мажите ширум светот се изненадени од жешката глетка на Инстаграм.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.