Викендов зад нас нашите млади кошаркари под 20 години играа турнир кој успешно го завршија со пласман во дивизијата А, но сепак тоа остана во втор план откако играчот со број 6 од нашата репрезентација го сокри зборчето North, а тоа наиде на аплауз од публиката.

Станува збор за Тома Стојаноски, играч од КК Гостивар. Овој млад репрезентативец ја покри географската одредница до името Македонија на дресот откако го прими сребрениот медал на Европското првенство.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.