На сите терени во Србија ќе се поставуваат хибрдни подлоги. Станува збор за најмодерна технологија за играње фудбал каква што имаат европските клубови.

За разлика од Србија, кај нас Градскиот стадион го јадел паразити па затоа мечот со Италија го игравме на вистинска ораница и ни се смееше цела Европа.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.