Напаѓачот на Фиорентина, Андреа Белоти, позајмен од Рома, ќе се врати во римскиот клуб, објави новинарот Николо Шира.

Триесетгодишниот Италијанец нема намера да остане во Фиренца и ќе се обиде да се избори за стандардно место во Рома.

Белоти беше позајмен на Фиорентина во јануари 2024 година. За виолетовите одигра 22 натпревари на кои постигна два гола и направи асистенција.

Во поразот синоќа од Олимпијакос синоќа во финалето на Конференциската лига, Белоти одигра 59 минути по што беше заменет со Мбала НѕолаRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.