Англиските навивачи кои дојдоа во Скопје не беа воодушевени од градот туку од ниската цена на нивниот омилен пијалок – пивото.

84 пива за 59 фунти ова е прекрасен град, напишаа фановите.

 

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.